עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

עדכון קורונה

עדכון מוצ"ש, 4.4.2020: תושבים יקרים שבוע טוב, *משרד הבריאות עידכן בסוף השבוע מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בשדרות.* 28/3/20, 19:30-20:30 - מוקד "טרם" 23/3/20, 7:30-10:30 - סופר "ויקטורי" 22/3/20, 16:00-16:30 - מוקד "טרם" 22/3/20, 12:00-14:00 , סופר "ויקטורי" *שימו לב, כי רק הודעות הדובר המתפרסמות באתר משרד הבריאות ולאחר מכן דרכנו הן המאומתות והמדויקות.* *כל מי ששהה במקומות שצוינו בהודעה בשעות ובימים המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון באתר (ראו קישור באתר משרד הבריאות).* *אנו קוראים לחולים מאומתים, תושבי העיר, ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד העירוני במספר 8516* ולסייע לנו להעביר לתושבים את המידע על מסלולם כדי למנוע את המשך התרחבות המגפה. אנו כמובן נדאג לשמור על פרטיותכם. *אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:* 📌 אתר "נאבקים בקורונה - עדכוני העירייה" >> http://bit.ly/349JdBj 📌 דף הפייסבוק של עיריית שדרות - גדוש בתכנים עבורכם >> bit.ly/2UZujJS 📌 הוואטסאפ העירוני, להצטרפות >> bit.ly/349JdBj 📌 מוקד מידע ושירות לתושב 24/7 - 8516*. *(דוברות עיריית שדרות)* שרד הבריאות מפרסם מוקד נוסף בו שהה חולה קורונה מאומת: מוקד "טרם", רחוב סמטת הפלדה - 28/3/20, 19:30-20:40 כל מי שהיה במקום הנ״ל ביום ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או במוקדי קופות החולים: כללית 2700* מכבי 3555* מאוחדת 3833* לאומית 507* ממשיכים לעדכן כל הזמן גם באתר העירייה - https://www.e-sderot.org.il/?CategoryID=205&ArticleID=890

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עיריית שדרות וצה"ל נלחמים בנשירה

בביקורו האחרון בשדרות של הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ביקש ממנו ראש העיר, אלון דוידי, להיפגש עם ראש אגף כוח-אדם (אכ"א) בצה"ל על-מנת למנוע את אחוז הנשירה הגבוה בעיר, שעומד לפי נתוני הצבא על 28%. השבוע הגיע לפגישה בעירייה האלוף מוטי אלמוז. לאלוף אלמוז הצטרף ראש חטיבת התכנון ומינהל כוח האדם (תומכ"א), תא"ל אמיר ודמני. מטעם העירייה הגיעו, מלבד דוידי, סגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנכ"ל העירייה, טל טורן, ומנהל אגף נוער וצעירים, יגאל ברכה.

אחת הנקודות המרכזיות שעלו, היא לצמצם את אחוז הנשירה הגבוה של תושבי שדרות המתגייסים לצה"ל וכעבור תקופה מסוימת משתחררים. כידוע, צעירי שדרות שמתגייסים בשנה האחרונה נולדו לתוך מציאות ביטחונית קשה וטרור מתמשך מרצועת עזה, שהחל בפצצות מרגמה, המשיך ברקטות קסאם, חשש ממנהרות, עפיפוני ובלוני תבערה ולאחרונה גם בלוני נפץ. השנתיים האחרונות היו קשות מנשוא, לאור השקט ממנו נהנו תושבי שדרות ועוטף עזה לאחר מבצע "צוק איתן" והפרתו אחת לכמה שבועות להסלמה של מספר ימים בודדים ושוב חזרה ל"שגרה".

גורמי המקצוע מצביעים על המצב הזה והטראומה המתמשכת כגורמים המשפיעים על אותם צעירים וצעירות שמעוניינים לתרום למדינה ולמלא את חובתם בשירות משמעותי בצבא. חלקם מוכרים כמטופלי חוסן וחלקם לא וגם אלה שכן, המידע הזה אינו מופיע בתיקם הרפואי. מרכז חוסן ער לבעיה ופועל יחד עם הגורמים הרשותיים להיות שם עבור הנערים והנערות לפני הגיוס לצה"ל, במהלך השירות ולאחריו.

דוידי וצוותו ביקשו מנציגי צה"ל לקבל מידע בזמן אמת נתונים על חיילים שהתגייסו ומראים סימנים של קושי בתפקוד ואפשרות לשחרור, על-מנת שיהיה מהלך משותף של העירייה והצבא איתם.

בנוסף, דובר רבות על הצורך בעבודה צמודה עם תלמידי י"א-י"ב כבר בשלב הצו הראשון, כולל הליכה של הכיתה יחד עם המורה לצו הראשון, הכנת תוכניות להעלאת המוטיבציה לשירות משמעותי, מינוי רפרנט לנושא זה ובניית תוכניות במכינה קדם-צבאית, עידוד של תלמידי י"ב ללכת אליה וליווי שלהם.

דוידי הציג בפני האלוף אלמוז את האתגרים העומדים בפני העירייה, שהם גיוס בני הנוער לשירות משמעותי, הישארותם בצבא על-אף הקושי של המצב הביטחוני, הצורך בכלים נכונים בהכנה של המיועדים לשירות ביטחון (מלש"בים) לקראת גיוס לשירות משמעותי והליווי שלהם במהלך השירות.

האלוף אלמוז ותא"ל ודמני בישרו לדוידי שקצינים ולוחמים יגיעו לכיתות, יעבירו מורשת קרב (מור"ק), יכניסו את ההכנה לצו ראשון לתוך בתי הספר. בנוסף, יכניסו תוכנית שנקראת "צו בצוותא" לתוך בתי הספר וימנו נציג מטעמם שיהיה אמון על הקשר עם שדרות והצרכים שלה.

הנוכחים בפגישה סיפרו, שהאלוף אלמוז התרגש מאוד מהמוטיבציה הגבוהה שיש לדוידי, קצין קרבי במיל', לשתף פעולה עם כל המהלכים שצה"ל עושה.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני מודה לרמטכ"ל ולראש אכ"א על הנכונות וההגעה אלינו על-מנת ללמוד את הצרכים ואת האתגרים שעומדים בפנינו. אני משוכנע שכעת, כשנצא לדרך משותפת, נסייע לצעירים והצעירות הנהדרים שלנו להתחיל את המסע שלהם לקראת שירות משמעותי בצבא וליווים בכל התהליך, עם כל המורכבויות של חייהם בעיר הנמצאת 20 שנה תחת טרור".

ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז: ״נעשה בקרוב מספר פעולות להגברת המוטיבציה לשירות משמעותי בעיר שדרות. אני מודה לראש העיר וצוותו על הנכונות הרבה להיות שותפים בקידום בני שדרות בצה"ל ועל השותפות לדרך".

סגן ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "שירות משמעותי והתמדה בתפקידים השונים בצה"ל, מתחילים בהכנה נכונה ובבניית מוטיבציה ואידיאליזם בקרב בני הנוער. אנו במערכת החינוך, כמו גם בפעילות הבלתי פורמלית כתנועות הנוער וכד', בנינו תוכניות ממוקדות מטרה להעלאת המוטיבציה ולהכנה מיטבית לקראת השרות הצה"לי. הקשר ההדוק עם גורמי הצבא חשוב מאוד ואני שמח שהאלוף אלמוז נענה לבקשתנו ליישום ודחיפת התהליכים במערכת החינוך בשדרות".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד