עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

סגירת כביש 2.6.20

תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

פורטל חירום לאומי

מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שגרירוֺת הבריאות של שדרות

במסגרת היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות הוקמה בשכונת "נאות הדקל" לפני כ-4 שנים קבוצה המונה 18 נשים בגיל השלישי. בראשית דרכה הקבוצה החלה בתהליך למידה והעצמה אישית והתמודדות סביב המצב הביטחוני בעיר בשיתוף מרכז חוסן, אך לצד זאת הנשים תיארו ושיתפו את מצבן הבריאותי בגילן המתקדם. כמו כן, תמכו ונתנו טיפים אחת לשנייה מניסיונן האישי מה בריא ורצוי לאכול. הנשים הכינו והביאו מהבית אוכל בריא למפגשים השבועיים שלנו.

בעקבות כך, החליטה הקבוצה להתמקד בנושא בריאות האישה והמשפחה: הן ערכו סדנאות והרצאות בנושא עם אנשי מקצוע שיאפשרו להן ללמוד את נושא הבריאות בעידן המודרני, הן התחילו לסגל לעצמן אורח חיים בריא יותר על-ידי תזונה נכונה ובישול בריא והתנסו בהמון מתכונים אשר הועברו אליהן על ידי דיאטנית וכמו כן עברו סדנאות בנושא גוף ונפש ומניעת מחלות. כל התהליך הנ"ל התאפשר בזכות שותפויות עם הפדרציה היהודית (JNF) בעזרתה של ורד דניאל שריכזה את פורום בריאות עירוני.

אילנה אמסלם, חברת הקבוצה, מציינת: "עברתי תהליך חוויתי ומעצים, היה לי זמן איכות עם החברות שחיבר אותנו דרך האוכל התרגשתי מהנדיבות והתובנות של סיפורי האוכל מבית אמא".

מזל בן קסוס, רכזת הקבוצה, מספרת: "בתהליך הרגשנו צורך להפיץ את הבשורה בקרב האוכלוסייה בעיר ולכן גם כתבנו ספר מתכונים בריאים נפלא שמכיל קטניות ודגנים, ירקות, מתוק ובריא, שייקים וכריכים בריאים, בתהליך הוצאת ספר המתכונים הייתה הרגשה של משפחתיות. כל מתכון שהכינה אחת מהנשים - טעמנו, שיפרנו וגם העזנו לתת ביקורת עד שקיבל אישור להכנסתו לספר, לצד זאת לחלקנו נושא האוכל הבריא לא היה קל, לעשות שינוי בגילנו עם מצרכים וחומרי גלם שלא הכרנו".

תמר בן חמו, חברת הקבוצה מספרת: "אחרי כל מפגש חזרתי הביתה בהרגשה שאני יכולה להתנדב ולתרום בתחום אחרי שקיבלתי כל-כך הרבה במפגשים במהלך השנים הייתי חוזרת הביתה עם כוחות לעוד שבוע".

בנוסף, מזל בן-קיסוס מציינת: "הקבוצה תשמח להגיע בהתנדבות לכל מסגרת בעיר ללמד ולחשוף את המתכונים הבריאים והאיכותיים לטובת הבית והמשפחה וזאת בכדי לעודד את התושבים לצרוך אוכל בריא יותר. יש לנו חזון להקים מטבח קהילתי בריא בלב השכונה, שיהווה מקום מרכזי

לתושבי העיר, מקום שיהווה בית למפגש של תושבים וארגונים, וכן מרחב שיחבר בין תרבויות, משפחות ואוכל, מקום שבו נתינה, קבלה והתנדבות יהיו ערכי יסוד בו". 

אנט עמר, חברת הקבוצה, מסכמת:  "בכל מפגש התרגשתי מחדש בידיעה שספר המתכונים יופץ במסגרות השונות בעיר ויעודד את התושבים לאכול בריא יותר. כמו כן, אני מרגישה גאווה מול ילדיי ונכדיי על הוצאת ספר המתכונים".

ראש העיר, אלון דוידי, בירך על הפעילות: "יש לנו בשדרות גברים ונשים איכותיים ואיכותיות, שמייצרים מעגלים מעניינים וחשובים. כחלק מההנחיה שלי והמהלכים בנושא ספורט ותזונה מגיל צעיר, אני שמח שצמחה קבוצת הנשים שתהיה שגרירה שלנו בכל הנושא של בריאות בכלל ואוכל בריא בפרט".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • פורטל חירום לאומי

    מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

  • סגירת כביש 2.6.20

    תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • שינויים בתחבורה הציבורית - שבועות

    וסעים יקרים, ביום חמישי ה-28.5.20, ערב חג שבועות, יופעלו קווי השירות במתכונת של יום שישי. ביום שישי, ה- 29.5.2020 חג השבועות- לא תופעל כלל התחבורה הציבורית. עמדות "על הקו" תהיינה סגורות בימים חמישי ושישי. החל מיום שני ה-1.6.20, יחול שינוי במסלול קו 20 הנוסע בין באר שבע לכסייפה, בשני כיווני הנסיעה.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד