עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

סגירת כביש 2.6.20

תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

פורטל חירום לאומי

מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות נפרדה מאבי חליבה

שדרות נפרדה מאבי חליבה

עצב גדול בשדרות: מנהל האגף לשירותים חברתיים (רווחה) בעירייה, אבי חליבה, הלך לעולמו והוא בן 59 בלבד. בעבר שימש חליבה כחבר מועצה ואף כסגן ראש עיר. בזמן שהמתין להשתלת כבד, התורם חלה ומצבו של חליבה הידרדר עד שנפטר. ראש העיר, אלון דוידי, ספד לחליבה: "היית איש של נתינה, ניהלת את האגף בתבונה ובחכמה, היית שותף למהפכה ענקית בשירותים החברתיים לקשישים ולילדים".

ביום שני השבוע, נפרדה שדרות מאחת הדמויות המוכרות ביותר בעיר. אבי חליבה ז"ל, שכיהן כסגן ראש העיר בין השנים 1993-1995 ובעשור האחרון, כיהן כמנהל האגף לשירותים חברתיים ובשמו הקודם – אגף הרווחה. בשנה האחרונה חלה אבי במחלה קשה בכבד והיה אמור לעבור השתלת כבד בחודש שעבר, אך התורם חלה בשפעת והניתוח התעכב.

מצבו של חליבה הידרדר בשבועות האחרונים, עד שפונה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. בימיו האחרונים טופל בבית החולים "איכילוב" בתל-אביב. ביום שני בבוקר, בזמן נפילות הרקטות בעיר, התבשרו חבריו ועמיתיו לעבודה של אבי על מותו, כשבני משפחתו לצידו.

"חליבה היה עובד סוציאלי בנשמתו", סיפרו עובדים באגף. "הוא הבין את נפש הפונים ויותר מכך, את נפשם של העו"סים שעבדו תחתיו. אבי היה מורה, מדריך ומחנך שלנו, האגף בתקופת כהונתו היה פעיל ומלא בעשייה ועם כל זאת, הוא ידע לנצח על המלאכה בשקט ובצניעות", אומרת אחת מהעובדות שעבדה איתו.

חליבה נולד בשדרות, בשנת 1961, להוריו רבי משה חליבה זצ"ל, שהיה רב קהילה ומנהיג תורני בשכונת ניר עם, ולאמו חנה ז"ל, שהתמסרה בחייה עבור נשות השכונה והעיר בשיעורי תורה ופעילות תורנית ענפה עד ימיה האחרונים.

מאות מתושבי העיר וכלל עובדי העירייה השתתפו בהלוויה שהתקיימה בעיצומו של יום שני, כשהמתח הביטחוני היה באוויר ובכדי לעמוד בהנחיות הצבא, צומצמו ההספדים לזמן מאוד קצר ובכל זאת ספדו לאבי ז"ל כראוי.

אחיו, שיבדל"א הרב מרדכי חליבה, ספד לו ודיבר בשבחו של אבי, על הכיבוד הורים שאבי, זכה לקיים ולסעוד את הוריו ז"ל. "אבי היה איש אשכולות של עזרה לזולת וזכה לחוות משפחות ויחידים לצאת ממעגל המצוקה ולעלות על דרך המלך", ספד אחיו.

הבן משה (מושיקו) ספד לאביו ובדבריו ציין את העובדה שאבי היה העוגן של המשפחה והאדם שלימד את כולם מהן אהבת האדם ועזרה לזולת.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, פתח את הספדו בדמעות, וסיפר על אישיותו ופועלו של אבי ז"ל: "אבי ז"ל, היה בשבילי כאח, כאב. היית, איש נעים הליכות, מעולם לא זכור למישהו שכעסת או הרמת את הקול שלך. היית אדם עם דרך ארץ וענווה. גדלת במשפחה של צדיקים, חסד ונתינה. ההורים רבי משה וחנה הצדיקים היו מגדלור בשכונת ניר עם ובעיר שדרות בכלל. ניהלת את האגף בתבונה, בחכמה וברגש – יחד עם תנופת עשייה בתחום הקשישים והגמלאים, בד בבד עם הקמת מועדוניות לילדים, העובדים שלך היו כמו הילדים שלך. טיפחת אותם והשקעת בהם מקצועיות, נתינה ואחריות".

ד"ר דוד בוסקילה, לשעבר ראש עיריית שדרות, וחבר קרוב של אבי, ספד לו: "אבי נצר למשפחת צדיקים שעלתה ממרוקו. אבי החל את חייו כילד אשר גדל וצמח בשדרות והיה לאיש ציבור. במשך שנים ולמן הרגע בו דרכה רגלי בעבודת הציבור היה אבי ליד ימיני לסגני ולאיש אמוני. אבי הקדיש את חייו לתחום העזרה לאלה הנזקקים לו באמת. היה איש חסד אמיתי אב מסור לילדיו וסב מאושר לנכדיו. בחייו ובחיי אחי גדי ז"ל הם היו קרובים מאוד. מחלתם והכליה המושתלת בגופם הפכו אותם לאחים שלי. מותו של אבי מעלה בי את התחושה כי הינה אחי גדי מת בשנית. אני כואב את מותו של חבר כאח לי ואזכור תמיד את הביישנות  החיוך בזווית הפה הרצון לפעול ולעשות והלב החם. היום אני כואב ומוקיר את זכרו של אבי אשר מעורר בתוכי את זכרו של גדי אחי היקר. מי יתן וינוחו שניהם על משכבם בשלום ושנישא כולנו את זכרם של אלה שלא מילאו את ימיהם".

חבר מועצת  העיר, וידידו של המנוח, הרצל שאובי, ספד לחליבה בבכי  ודיבר על מעלותיו ואישיותו הנדירה שדאג לכל פונה ופתר בעיות לכולם.

גם תושבי העיר שדרות, לא חסכו בהספדים והביעו את עצבותם ברשתות החברתיות וספדו לאבי ז"ל, ועל הקושי לעכל את הבשורה הקשה.

אבי חליבה ז"ל הותיר אחריו אישה, שושנה היקרה, גם כן עובדת העירייה, שני ילדים – משה ובת-חן, אח ושתי אחיות, ושני נכדים.

 

·      מצורפת ההודעה ותמונות של אבי חליבה ז"ל. צילום: באדיבות העירייה

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • פורטל חירום לאומי

    מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

  • סגירת כביש 2.6.20

    תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • שינויים בתחבורה הציבורית - שבועות

    וסעים יקרים, ביום חמישי ה-28.5.20, ערב חג שבועות, יופעלו קווי השירות במתכונת של יום שישי. ביום שישי, ה- 29.5.2020 חג השבועות- לא תופעל כלל התחבורה הציבורית. עמדות "על הקו" תהיינה סגורות בימים חמישי ושישי. החל מיום שני ה-1.6.20, יחול שינוי במסלול קו 20 הנוסע בין באר שבע לכסייפה, בשני כיווני הנסיעה.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד