עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

סגירת כביש 2.6.20

תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

פורטל חירום לאומי

מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עיריית שדרות למען ילדי מערכת הבריאות

עיריית שדרות למען ילדי

עובדי מערכת הבריאות

עיריית שדרות הייתה מהרשויות החלוצות שפתחו מסגרות לימוד (שמרטפיות) לילדים לעובדי מערכת הבריאות, תושבי העיר, הפועלות מידי יום למשך 8 שעות ומאפשרות לרופאים ולרופאות, לאחים ולאחיות ולשאר עובדי מערכת הבריאות לעבוד כשהם יודעים שילדיהם בידיים בטוחות. "זו משימה חשובה ביותר למצוא פיתרון לאותם ילדים ואני מודה לכל מי שנרתם", אמר ראש העיר, אלון דוידי.

עם התפרצות נגיף הקורונה והתפשטותו בישראל, החליטה הממשלה על מספר הגבלות והנחיות חירום, בהן סגירת מוסדות החינוך, תחילה בתי הספר ולאחר מכן גם גני הילדים. עובדי מערכת הבריאות – העובדים בבתי החולים, במרפאות, בבתי המרקחת ובמוקדי החירום – שהם כמובן עובדים חיוניים – נדרשו למצוא פיתרון לילדיהם כדי להמשיך לעבוד ולשרת את הציבור ולהציל חיים.

מדובר, בין השאר, בעובדי קופות החולים הפועלות בשדרות וכן בתי החולים "ברזילי" ו"סורוקה".

בהנחיה של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובהובלתו של סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, יחד עם מתאמת הבריאות העירונית, שרון שהם, הוחלט לפתוח את מסגרות הלימוד לילדים בגילאי 3-12 וכבר ב-17 במרץ הן נפתחו ופועלות בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00 ל-16:00. בממוצע מגיעים 20 ילדים ביום, שמתחלקים ל-3 קבוצות בשל ההנחיות של משרד הבריאות ואיתם נמצאות 6 סייעות מקסימות מגני הילדים של שדרות. השבוע קיבלה העירייה תגבור של ארבעה חיילים מגרעין הנח"ל בשדרות.

אותן מסגרות לימוד פועלות בשיתוף פעולה בין העירייה, משרד הבריאות ומשרד החינוך.

מתאמת הבריאות העירונית, שרון שהם, מפקחת על הנהלים הבריאותיים ואחראית על הקשר מול הצבא ומול משרד הבריאות וגם קשר גם עם מפקחת מטעם משרד הבריאות על השמרטפיות במחוז.

אגף החינוך, באמצעות הקב"סית מעיין בר-יוחאי, אחראי בעיקר על הלוגיסטיקה והקשר הרציף מול הסייעות, על ערכות למידה ויצירה, ציוד מתכלה, חיבור הגנים הרלוונטיים לאינטרנט וציודם במחשבים.

משרד החינוך אחראי על הפן הפדגוגי, הקשר עם אגף החינוך על תוכן חינוכי, ערכות למידה וסדר יום.

חשוב להדגיש, כי הנהלים בשמרטפיות נשמרים בקפדנות על פי הנחיות משרד הבריאות על מנת לצמצם ככל האפשר סיכוי לחשיפה או הדבקה. לכל קבוצה מבנה נפרד, עם חצר נפרדת וכל קבוצה מכילה עד 10 אנשים כולל אנשי צוות. בכל זמן נתון אין בגן יותר מ-10 אנשים והקבוצות קבועות, כך שאין מעבר של ילדים או צוות בין הקבוצות. בנוסף, בכל יום בבוקר ההורים מודדים חום לילדים, גם הצוות מודד חום, כולל החיילים – הכל נרשם ומתועד. הצוות והילדים מקפידים על שטיפת ידיים, חיטוי משטחים, שולחנות וכיסאות והיגיינה כללית.  

מור שטרית, מנהלת מרפאת "לאומית" ברחוב בר לב, היא אמא ל-3 בנות – 9, 6 וחצי ושנה. "זה ממש עוזר ומסייע מאוד בתקופה הזאת שאנחנו עובדים רגיל, גם אני בתפקיד חיוני וגם בעלי שבמשטרה", סיפרה. "לפחות זה מסייע עם שתי הילדות הגדולות ועם התינוקת אנחנו עושים משמרות. הילדות ממש נהנות, התחברו לילדים האחרים ולסייעות. הן לא מוכנות לפספס אף יום ואף שעה ואני ממש מודה לעירייה על כך".

ראש העיר, אלון דוידי: "הצורך במסגרות לילדי עובדי הבריאות הגיע מהתושבים שלנו, בתיאום משרד הבריאות, ומיד נעניתי והנחיתי על פתיחת מסגרות ככל שיידרש לגילאי 3-12. אני שמח שיש היענות, הילדים נהנים וההורים יכולים לעבוד בשקט. אני מודה לכל מי שנרתם לטובת העניין, לסייעות היקרות שלנו ולחיילים שהצטרפו".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "כשעובדי מערכת הבריאות נמצאים בחזית, אנו במערכת החינוך העירונית מסייעים לילדיהם לרצף שגרה עם מענים חינוכיים מהשעה 8.00 עד 16.00. דווקא בימים מאתגרים אלה,  ישנה חשיבות רבה לשיתופי פעולה חיוניים מהסוג הזה".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • פורטל חירום לאומי

    מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

  • סגירת כביש 2.6.20

    תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • שינויים בתחבורה הציבורית - שבועות

    וסעים יקרים, ביום חמישי ה-28.5.20, ערב חג שבועות, יופעלו קווי השירות במתכונת של יום שישי. ביום שישי, ה- 29.5.2020 חג השבועות- לא תופעל כלל התחבורה הציבורית. עמדות "על הקו" תהיינה סגורות בימים חמישי ושישי. החל מיום שני ה-1.6.20, יחול שינוי במסלול קו 20 הנוסע בין באר שבע לכסייפה, בשני כיווני הנסיעה.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד