עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

סגירת כביש 2.6.20

תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

פורטל חירום לאומי

מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות זוכרת את הנספים בשואה

שדרות זוכרת את הנספים בשואה

בצל מגבלות הקורונה, קיימו השבוע עיריית שדרות והמתנ"ס את טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה. הטקס התקיים במעמד ראש העיר, אלון דוידי, צולם מראש ללא קהל ושודר בדף הפייסבוק העירוני ובערוץ היוטיוב ואלפי תושבים צפו בו.

"סבינו והורינו הגיעו לכאן מהתופת האיומה באירופה ומכל קצוות תבל כשהם בורחים מפרעות ופוגרומים והקימו מדינה לתפארת", אמר דוידי בנאומו.

 

ביום שני האחרון, בשעה 20:00 בדיוק, נפתחו אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה התש"ף. השנה, בשל התפשטות נגיף הקורונה והמגבלות על התקהלויות, נערכו עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני לצלם את הטקס מראש ולשדר אותו לכלל התושבים באמצעות דף הפייסבוק העירוני וערוץ היוטיוב של דוברות העירייה, לטובת אנשים שאין להם חשבון פייסבוק.

את הטקס השנה ביימה אילנית סוויסה והוא היה בסימן "קולם של הניצולים".

הטקס נפתח בהנחייתה של רותם פורטל-שדדי, בת שדרות ועובדת בעמותת "גוונים". 

את תפילת 'יזכור' קרא שליח חב"ד בשדרות, הרב זאב משה פיזם ואת "אל מלא רחמים" הרב אריאל באנר.

ראש העיר, אלון דוידי, נשא דברים לזכר הנספים בשואה ודיבר גם על שורדי השואה שעודם בחיים. "אנחנו מציינים את יום השואה כשאסון עולמי פוקד את העולם כולו ואת מדינתנו בפרט", אמר דוידי, "נגיף זעיר אוכל בנו ופוגע שוב בהורינו וסבינו, אותם אנו כה אוהבים ומעריצים, האנשים שבזכותם אנחנו כאן, מגש הכסף של מדינתנו, בוני העם והארץ. חלקם היו ניצולי התופת ההיא באירופה. אנו מחויבים להילחם עליהם ועל חייהם וכך נעשה".

עוד אמר: "לפני 80 שנה ניסה אחד מעמי אירופה 'הנאורים' למחוק את עמנו מעל פני האדמה. במשך שנים עסק אותו עם גרמני בשיטתיות מפלצתית ואכזרית להשמיד, להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן, טף ונשים. השכל לא יכול להבין והלב ממאן להפנים את גודל החורבן. שליש מעמנו נרצח על קידוש השם. יהדות אירופה הגדולה והמפוארת נחרבה בעשן המשרפות ומתוך העשן האפל הזה קמה מדינת ישראל. סבינו והורינו הגיעו לכאן מהתופת האיומה באירופה ומכל קצוות תבל כשהם בורחים מפרעות ופוגרומים והקימו מדינה לתפארת. אנחנו מביטים היום על ארצנו, ארץ זבת חלב ודבש, מדינתנו פורחת, ארצנו נבנית, קומה אחרי קומה, ואיננו מבינים כיצד קמה לה מדינה מתוך אפילה כל כך גדולה. גם את זה השכל מתקשה להבין".

עדותו של ניצול השואה ונושא "אות המציל היהודי", וולף גלפרין, הוקרנה מתוך כתבה עליו בחדשות 12. מנכ"ל העירייה, טל טורן, בנו של ניצול השואה ישראל טורן, הקריא קטע שכתב עליו.

הזמרים שלום קדושים ואביב יהודאי שרו וקטעי קריאה הקריאו אבי ביטון, סימה גל ושירה אבידן.

ראש העיר, אלון דוידי: "ניצולי השואה הם אותם קשישים וקשישות שבימים אלה אנו שומרים עליהם מכל משמר שלא יידבקו בנגיף הקורונה ודואגים לכל צרכיהם. זו חובתנו וזה תפקידנו, לשמוע את סיפוריהם, להמשיך להשמיע אותם לדורות הצעירים ולדאוג להם עד יומם האחרון. לעולם לא נשכח ולא נסלח לנאצים הסוררים על האסון שהמיתו עלינו".

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהטקס. צילום: דוברות עיריית שדרות

 

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • פורטל חירום לאומי

    מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

  • סגירת כביש 2.6.20

    תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • שינויים בתחבורה הציבורית - שבועות

    וסעים יקרים, ביום חמישי ה-28.5.20, ערב חג שבועות, יופעלו קווי השירות במתכונת של יום שישי. ביום שישי, ה- 29.5.2020 חג השבועות- לא תופעל כלל התחבורה הציבורית. עמדות "על הקו" תהיינה סגורות בימים חמישי ושישי. החל מיום שני ה-1.6.20, יחול שינוי במסלול קו 20 הנוסע בין באר שבע לכסייפה, בשני כיווני הנסיעה.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד