אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

יאיר לפיד הגיע לשדרות עם משלחת שגרירים

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד הגיע עם משלחת שגרירים מרחבי העולם לסיור בשדרות ועוטף עזה


יחד עם משלחת שגרירים מרחבי העולם הגיע יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד לסיור בשדרות וביישובי עוטף עזה בו, בליווי אלוף פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי הסבירו לשגרירים על התמודדות ישראל עם הסוגיות הביטחוניות בגבול הדרום. ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "דווקא היום יותר מתמיד, כאשר הטרור מכה ברחבי אירופה על מנהגי העולם החופשי להתאחד"

 

בעקבות שנתיים למבצע צוק איתן ובמטרה להסביר אודות המצב הביטחוני בדרום, הגיעו השבוע חברי ועדת חוץ וביטחון, יו"ר מפלגת העבודה, יאיר לפיד וח"כ עופר שלח מלווים באלוף פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי יחד עם שגריר האיחוד האירופי, שגריר יפן, שגריר אוסטרליה, שגריר אוסטריה, שגריר דנמרק, שגריר הונגריה, שגריר קרואטיה, שגריר סלובניה, שגריר מיאנמר, סגן שגריר ארה"ב, סגן שגריר ספרד, סגן שגריר שוודיה, סגן שגריר ויאטנם ודיפלומטים נוספים, לסיור בשדרות וביישובי עוטף עזה. הסיור היינו המשך ישיר למסע ההסברה המדיני והפגישות המדיניות של לפיד במטרה לחזק את מעמדה של ישראל בעולם.


לפיד בפתח הסקירה: "באנו הנה היום קבוצה גדולה של שגרירים מרחבי העולם כדי שהם יכירו את המציאות של האזרחים בעוטף עזה. מוקדם יותר הבוקר הורדנו אותם לראות את איום המנהרות שהתגלו מקרוב כדי שיראו את המאמץ שמושקע בניסיון לרצוח אזרחים ישראליים באזור הזה. העולם צריך לדעת שאנחנו לא התוקפן. אנחנו הצד שהותקף על ידי ארגון טרור רצחני שמענה את אנשיו ומנסה להתיש אותנו והוא לא יצליח. היה לנו חשוב להביא אותם כדי שהם יחזרו למדינות שלהם ויסבירו להם שאנחנו לא נזוז ושהם צריכים ללכת לצד השני ולהגיד להם אתם צריכים למצוא את הפתרון."


הסיור נפתח במנהרת הטרור שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל והגיעה לטווח של כשני קילומטרים מקיבוץ עין השלושה, שם קיבלו השגרירים סקירה ביטחונית ממפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אל"מ קובי הלר. משם המשיכו השגרירים בנסיעה לאורך גדר המערכת וראו את קרבת היישובים הישראליים אל גדר הגבול.


בתצפית "מעוז מול עזה" בכפר עזה, לפיד דן עם השגרירים בהתמודדות של ישראל עם הסוגיות הביטחונות בגבול הדרום , תיאר את העימותים בין ישראל לגורמי טרור ברצועת עזה והציג את האיומים העדכניים. בהמשך נפגשו השגרירים עם ראשי רשויות ותושבי האזור לשמוע על שגרת החיים בצל הטרור.

 

לאחר התצפית המשיכו השגרירים לארוחת צהריים מקומית ב"החומוס של הטחינה" בשדרות בליווי ראש העיר, אלון דוידי. את הסיור סיימו השגרירים בביקור במחסות ארז, במפגש עם מנהל המחסום מר שלמה צבאן.


ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "ביקור זה הינו ביקור משמעותי ומהווה חלק מקידום הליך ההסברה הישראלי בעולם. אני מאמין כי אין טוב ממראה עיניים ולכן אני מברך את יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד על יוזמה חשובה מעין זו ועל החשיבות שהוא נותן להעברת המסר העולמי כי לחיים לצד הטרור משמעויות רבות. עוד הוסיף דודי: "שדרות נמצאת בחוד החנית של הלוחמה הישראלית מול הטרור אך היא אינה עומדת לבדה. במהלך 15 השנים האחרונות בכלל ובשנתיים האחרונות בפרט העיר זוכה לתמיכה ממשלתית מהגדולות שנעשו במדינה וזאת לצד תמיכה רחבה מידידי העיר והשותפים לעשייה בה. בניגוד לאויבנו המשתמשים בסיוע הניתן להם להרס, חורבן ובניית מנהרות אנו מפתחים את העיר, משקעים בילידנו וממשכים בהגשת החזון הציוני של הפרכת השממה בנגב. דווקא היום יותר מתמיד, כאשר הטרור מכה ברחבי אירופה על מנהגי העולם החופשי להתאחד ולהבין שהטרור בפריז, בניס, בבריסל ובשדרות הוא אותו טרור של אותו איסלם קיצוני המבקש לאיים על חיינו החופשיים".


אלוף פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי: "אני נמצא פה היום כי זו הסברה לטובת מדינת ישראל, וכי אני מאמין וסומך על יאיר לפיד, על הדרך שלו ועל מה שהוא מייצג במטרה להביא פתרון לאזור. חמאס הוא ארגון טרור והעולם צריך להכיר ולהכריז עליו כארגון טרור שמשתמש באזרחים לטובת תיאום הפעילויות הצבאיות שלו. חדירה מתחת לקרקע במנהרות מתחת לגבול הבינלאומי, זו פגיעה בריבונות הישראלית שאף אחד מהמדינות שלהם לא הייתה מאפשרת שמישהו יעשה את זה במדינה שלה. אני מקווה שהמדינות שלהם יתרמו לתוך הסיפור הזה בהבנה שצריך לפתור את הבעיות האלה וזו בעיה בינלאומית ולא רק של ישראל."

עבור לתוכן העמוד