אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

משרד הביטחון בחר בחברת 'טמקר' משדרות לספק מערכות קשר לצה"ל בהיקף של כ-40 מיליון ₪

משרד הביטחון בחר בחברת 'טמקר' בעיר שדרות לספק מערכות קשר לצה"ל בהיקף של כ-40 מיליון ₪


חברת 'טקמר' תייצר את מערכות הקשר בקו ייצור חדש אותו חנכה באזור התעשייה בשדרות, ובו מועסקים עובדי ייצור ופיתוח שמרביתם גויסו מהעיר עצמה. ראש העיר שדרות, אלון דוידי:" אין גאה ממני כי דווקא שדרות, אשר עומדת בחוד החנית בהתמודדות מול ארגוני הטרור תורמת כעת לחיזוק כוחו של צה"ל, זוהי ציונות אמתית".

 

משרד הביטחון, באמצעות יחידת הסגן הבכיר לראש מנה"ר לרכש מודיעין ותקשוב, אליעזר (איקו) חסון, בחר בתום הליך מכרזי בחברת 'טקמר' מקבוצת מר, לספק ליחידות זרוע היבשה בצה"ל מערכות קשר פנים חדשות בהיקף של כ-40 מיליון שקל. במסגרת הפרויקט החברה תפתח, תייצר, תספק ותטמיע בצה"ל מאות מערכות קשר מבוססות טכנולוגיית ROIP/VOIP (טכנולוגיית שמע דיגיטלית), שיחליפו מערכות ישנות, אנלוגיות, בנות עשרות שנים. מערכות קשר הפנים החדשות יאפשרו יישומים מתקדמים וחדשניים, בהם: חיבור מספר רב של מכשירי רדיו ושיתופם בין מספר משתמשים גבוה, תוך שמירה על רמת אבטחה גבוהה.


חברת 'טקמר' צפויה לייצר את מערכות הקשר בקו ייצור חדש אותו חנכה באזור התעשייה של העיר שדרות, ובו מועסקים עובדי ייצור ופיתוח שמרביתם גויסו מהעיר וסביבתה. החוזה עם משרד הביטחון הינו לחמש שנים. במסגרת מהלך נרחב יותר מעבירה חברת האם, מר, פעילויות נוספות לשדרות, תוך גיוסם של עובדים נוספים.


הסגן הבכיר לראש מנה"ר לרכש מודיעין ותקשוב, אליעזר (איקו) חסון: "מנהל הרכש במשרד הביטחון נותן בכל שנה דגש מיוחד לחיזוק התעשיות הביטחוניות בפריפריה, ורק בשנת 2015 ביצע רכש ב-226 מיליון ₪ ממפעלים בעיר שדרות. אנו מברכים על החלטתה של קבוצת מר להעביר את ייצור מערכות הקשר לקו ייצור חדש בשדרות, מהלך שיחזק עוד יותר את חוסנה הכלכלי של העיר".


ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "מדובר בבשורה ענקית אשר ללא ספק תחזק את חוסנה של העיר  ותהווה המשך למגמה החיובית אותה אנו מובילים לקידום תחום התעשייה והתעסוקה בשדרות. אני מודה לשר הביטחון, אביגדור ליברמן וצוות משרדו על האמון הרב שהם נותנים בעיר. אין גאה ממני כי דווקא שדרות אשר עומדת בחוד החנית בהתמודדות מול ארגוני הטרור תורמת כעת לחיזוק כוחו של צה"ל, זוהי ציונות אמתית. עוד הוסיף דוידי" אני סמוך ובטוח כי החלטה זו תהווה תרומה משמעותית לפיתוח הנגב בכלל ושדרות בפרט". 

עבור לתוכן העמוד