אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות עם הפנים לעסקים

שדרות עם הפנים לעסקים 


לקראת הקמת מנהלת התעשייה והעסקים בשדרות לצד הקמת מרכז עסקים אזורי בשיתוף משרד הכלכלה, ריכז ראש העיר, אלון דוידי את בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בעיר להרמת כוסית חגיגית לשנה טובה ומבורכת.

 

בעוד כחודש תקום בשדרות מנהלת התעשייה והעסקים בהנהלתו של שמעון אדרי. המנהלת תהיה גוף עירוני אשר ילווה עסקים קטנים ובנונים ויקדם את פיתוח התעשייה והתעסוקה בעיר תוך ריכוז כלי הסיוע והלווי של העסקים ומפעלי התעשייה.


הקמת המנהלת סמוכה להקמת מרכז העסקים האזורי בשדרות אשר עתיד לקום בסוף נובמבר. כזכור, מדובר בפרויקט המשותף לעיריית שדרות ו'מעוף', הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה אשר יסייע ליזמים מהעיר שדרות והסביבה לפתוח עסק. במרכז יהיו כ-12  משרדים להשכרה, לעסקים במגוון תחומים במחיר מסובסד. כמו כן, בעלי העסקים ייהנו מליווי של ייעוץ עסקי בכל תהליך הקמת העסק. במקביל, לטובת בעלי העסקים,  במרכז יעמדו שירותי משרד מרוכזים לרבות שירותי מזכירות, חדר ישיבות והרצאות, מטבחון ואינטרנט אלחוטי.


שמעון אדרי, ראש מנהלת התעשייה והעסקים: "המנהלת תפעל למען חיזוק עסקים מקומיים, וותיקים וחדשים כאחד. ברבד השני תפקידה הוא לאתר יזמים מרחבי הארץ, להעתיק את פעילותם לשדרות ולדאוג לשילובם המיטבי כאן. על ידי כך נגדיל את מקומות הפרנסה והתעסוקה בעיר. המנהלת תנגיש לעסקים כלים ממשלתיים, וולונטריים ומוניציפליים ובכך תיתן להם גב עירוני חזק". 


אפי מחלב, מנהל פרויקט מעוף בשדרות: "המטרה היא שמרכז העסקים יהווה אבן שואבת לכלל העסקים באזור, אנו שואפים להיות הבית של כלל העסקים הקטנים הן ברמה הפיזית והן ברמת הלווי המקצועי. בזכות ראש העיר, אלון דוידי אנו רואים בשדרות הקיטור שיקדם את התעשייה והתעסוקה בכל הנגב המערבי ועוטף עזה. לאחר השקעת מאמצים רבים אנו מוכנים לפתיחה ומתרגשים להתחיל".


בשבוע שעבר הזמין ראש העיר שדרות, אלון דוידי, את בעלי העסקים הקטנים והבינוניים להרמת כוסית חגיגית לראש השנה. דוידי איחל לכל הנוכחים שנה טובה ומבורכת, שנה של שפע וביטחון תעסוקתי. דוידי: "הקמת מרכז העסקים מהווה צעד נוסף לקידום מעמדה של שדרות, כעיר שירותים מחוזית בצפון הנגב המערבי ועוטף עזה. שיתוף הפעולה ההדוק עם משרד הכלכלה שם במרכזו את התאמת התוכניות השונות למאפייני העיר, וכך נוצרים תהליכים מחוללי שינוי וצמיחה". עוד אומר דוידי: "התכנית לקידום התעסוקה בשדרות בכלל ופתיחת מרכז עסקים אזורי בעיר בפרט, מקדמת את חזוני להפוך את שדרות לבירת הנגב המערבי, לעיר מחוז, המספקת את צרכי התושבים בכל האזור. מהלך זה משתלב עם צמחית העיר, בהתאם לתכנית המתאר לשנים הבאות, המקדמת את פיתוחה של העיר בכל התחומים, מבניית שכונות מגורים חדשות דרך הרחבת הכבישים ואמצעי התחבורה, קידום החינוך, פיתוח שטחים ציבוריים ופארקים ועד קידום תחום התעסוקה בעיר".


דני דהן, יו"ר פורום עסקים קטנים: "אני מתרגש להיות כאן היום, זו הפעם הראשונה שאנו מקיימים כינוס של בעלי העסקים בשדרות והרמת כוסית כזאת מכובדת. אני מודה לראש העיר שדרות, אלון דוידי, על פועלו למען תחום התעסוקה בעיר". 

עבור לתוכן העמוד