אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

'מאירים את העיר' בשדרות

החל פרויקט 'מאירים את העיר' בשדרות


אחרי הכנות ממשוכת, השבוע יצא לדרך פרויקט 'מאירים את העיר' בשדרות במסגרתו תחודש  מערכת התאורה בעיר ויוחלפו כ- 2,500 פנסים ישנים בפנסי "לד" חסכניים

 

עיריית שדרות החלה השבוע בשדרוג מערכת תאורת הרחוב בעיר והחלפת הפנסים הקיימים לפנסי "לד" חסכניים. שדרוג התאורה הינו חלק מפרויקט ההתייעלות האנרגטית "ערים חכמות בלילה" שיזמו חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נבחרה שדרות לעיר הראשונה מתוך 62 ישובים בה יבוצע הפרויקט. 


הפעילות החלה לאחר שראש העיר שדרות, אלון דוידי, פנה לחברת החשמל וביקש ממנה להתקין באופן מיידי פנסים חדשים בשכונות בהן תאורת הרחוב לקויה. חברת החשמל נענתה לבקשתו של דוידי ושלחה את עובדיה לשדרות עוד לפני הפתיחה הרשמית של המיזם.


ראש העיר ביקש מחבר המועצה, מיכאל אמסלם להניע את הפרויקט המורכב מול החברות השונות ולדאוג להוצאתו לפעול. במהלך הדרך נתקל הפרויקט בקשיים רבים ואף היה חשש לביטולו אך בזכות נחישותו של אמסלם, השבוע הפרויקט יצא לדרך.


חבר מועצת העיר, מיכאל אמסלם: "אני מברך את כל העוסקים במלאכה על שיתוף הפעולה והסיוע בהוצאת פרויקט חשוב מעין זה לפעול. אני מודה לראש העיר שדרות, אלון דוידי על התמיכה והרוח הגבית ".  


בשלב הראשון נאספו כל פניות התושבים שהתקבלו במוקד 106 בנושא בעיות בתאורת הרחוב ולכן תחילתו של הפרויקט הינו ברחובות בהם הפנסים תקולים. בהמשך יוחלפו כ- 2,500 גופי תאורה ישנם בפנסי ל"ד ויותקנו כ-28 מזגנים חדשים וחסכנים בבתי הספר השונים בעיר. גופי התאורה החדשים יתוחזקו על ידי חברת חשמל לחמש השנים הבאות.


מיזם החלפת התאורה ממומן על ידי עיריית שדרות וחברת החשמל בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה. מטרתו להביא להתייעלות בצריכת האנרגיה הנדרשת להפעלת תאורת הרחוב ולצמצום ההשפעות הסביבתיות הנובעות מכך. 


ראש העיר שדרות, אלון דוידי החליף בעצמו את הפנס הראשון והביע סיפוק רב מההירתמות של חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה לסייע לשדרות. דוידי: "אני גאה על היותה של שדרות חלוצה בפרויקט חדשני זה. הפרויקט ישפר את איכות החיים של תושבי שדרות באופן משמעותי. מעתה יוכלו התושבים והמבקרים ליהנות מרחובות מוארים יותר ולכן בטוחים יותר. בהמשך תשודרג מערכת התאורה בכל רחבי העיר, בגני השעשועים, במגרשים השונים, בפארקים, בבתי הספר ובגנים". עוד הוסיף דודי:" אני מודה למנכ"ל העירייה, טל טורן ולחבר מועצת העיר, מיכאל אמסלם על הירתמותם לפרויקט זה".


מנכ"ל עיריית שדרות, טל טורן: "עיריית שדרות בראשות ראש העיר, אלון דוידי שמה לעצמה כמטרה לשרת את התושבים בכל תחומי החיים כאשר אחד מהם הינו שדרוג תאורת הרחוב . אני מודה לראש העיר אשר נלחם על קיום פרויקט חשוב זה למען תושבי העיר ולרווחתם".

 

עבור לתוכן העמוד