אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

ניצחון הרוח

ניצחון הרוח

יומיים לאחר שנפגע המרכז לגיל הרך בשדרות מירי רקטה, התקיימה באותו המרכז מסיבת סיום והכנה לכיתה א' לילדי גני חובה. מעיריית שדרות נמסר כי המרכז ישוב לפעילות מלאה ושגרתית תוך מספר ימים. ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "לא ניתן לטרור להכתיב את חיינו, התשובה הטובה ביותר לאיום הטרור היא שגשוגה של העיר, פיתוחה וההשקעה בחינוך ילדינו".

בשבוע שעבר, בערב יום שישי התפוצצה רקטה על גג המרכז לגיל הרך בשדרות וגרמה נזק לאחד מחדרי המרכז ולבניין הסמוך אליו. במהלך אותו ליל שישי צה"ל תקף בתגובה ארבע יעדים המזוהים עם חמאס בצפון ובמרכז עזה. האתרים שהופצצו בתקיפת חיל האוויר היו אתרים לייצור רקטות, ואזור שחשוד כפיר מנהרה. 

 

במוצאי שבת הנחה ראש העיר שדרות, אלון דוידי את עובדי העירייה ואת כלל הצוותים לפעול במהירות על מנת להחזיר את המרכז לפעילות מלאה ושגרתית. ואכן, ביום ראשון השבוע, התקיימה במרכז מסיבת סיום לילדי גני חובה והכנה לעלייה לכיתה א'.  

 

ראש העיר, אלון דודי: "הטרור לא יכניע את חוסנם האזרחי של תושבי שדרות. הנחתי את כל צוותי העיירה והגורמים הרלוונטיים לפעול במהירות על מנת להחזיר את המרכז לפעילות מלאה ושגרתית תוך מספר ימים. הילדים שנהנים כאן היום לצד הוריהם הם הערובה לכך שהטרור לא יכתיב את  חיינו. אנו סומכים על ממשלת ישראל והעומד בראשה, הרמטכ"ל וצבא ההגנה לישראל שידאגו לשקט האזורי וידאגו לתת מענה הולם לאתגרים הביטחוניים הניצבים מולנו. אנו נדאג לפיתוחה של העיר ולהשקעה בחינוך ילידנו, זוהי התשובה הטובה ביותר לאיום הטרור". עוד הוסיף דודי:" אנו מבקשים ממשלת ישראל לדאוג למיגון מלא של 'הבית הפתוח' כפי שהיא דואגת למגן גנים ומוסדות חינוך אחרים".

 

עיריית שדרות הקימה את המרכז לגיל הרך בשדרות המכונה 'הבית הפתוח' לפני כ-8 שנים במטרה לקדם ולפתח את תחום הגיל הרך בעיר. 'הבית הפתוח' משמש כמרכז העשרה לילדים, הורים ובעלי מקצוע בגיל הרך ומטרתו לחנך, לתמוך ולהעשיר את תושבי שדרות והסביבה על ידי תכוניות הכוונה וייעוץ. תכוניות אלה מבוססות על חבירה ויצירת שותפויות עם גורמים מקומיים וגורמי חוץ במטרה לקדם ולחזק את הילדים ובני משפחותיהם בתחומי החינוך, הרווחה והתפתחות הילד בדרכים המותאמות לצרכי הילדים והסביבה.

 

פרופ׳ רבקה לזובסקי, יו״ר ויצו העולמית: ״מדובר במרכז ייחודי וחיוני שויצו מפעילה בשיתוף עיריית שדרות ועמותת 'גוונים' למען ילדי ותושבי שדרות, לכן עשינו הכל כדי להחזיר את הפעילות לשגרה ולאפשר את קיומו של טקס הסיום. בימים אלו, בשיתוף פעולה מלא עם עיריית שדרות, אנו פועלים לשיקום המבנה כולו ולהחזרתו לפעילות מלאה״.

 

האירוע שאירע בשדרות מצטרף לרשימת אירועי טרור חמורים במיוחד שהתרחשו בתקופה האחרונה  ברחבי הארץ. ראש העיר שדרות, אלון דויד: "המרצחים לא ישברו את רוחנו. תושבי שדרות הם חוד החנית של מדינת ישראל אך אנו לא עומדים איתן לבד. אנו עומדים כמדינה מאוחדת נגד הטרור. המאבק הוא מורכב אך הוא המאבק של כולנו. על כל העולם לגנות את מעשי הרצח והתקיפה שאירוע השבוע בישראל באופן חד וברור. הטרור הוא אותו טרור בין אם באיסטנבול, בבריסל, באורלנדו בקריית ארבע או בשדרות". 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד