אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

גדלים להיות מנהיגים

גדלים להיות מנהיגים

 

ביוזמת עיריית שדרות ובהובלת מרכז חוסן, כ-80 בני נוער יצאו השבוע לסמינר מנהיגות בשעת חירום. ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "זהו הנוער האיכותי הקיים בעיר אשר סופג ערכים ותורם לחברה ולקהילה בה הוא נמצא".

 

כ-80 בני נוער מהעיר שדרות יצאו השבוע לסמינר מנהיגות בשעת חירום. הסמינר הינו פרי יוזמתה של עיריית שדרות בהובלת מרכז חוסן ומטרתו לבנות קבוצת איכות של בני נוער ממסגרות שונות אשר ינהיגו בשעת חירום ויובילו את כלל בני הנוער בעיר לעשייה קהילתית משמעותית. 

 

הסמינר ארך יומיים ולווה על ידי צוות חינוכי מקיף מיחידית הנוער העירונית וממרכז חוסן. במהלך הסמינר נסעו הנערים והנערות לעיר ירושלים שם נפגשו עם חבר מועצת העיר ודנו בנושא תפקודה של העיר בשעת חירום. בערב נהנו בני הנוער ממופע ושיח עם הזמר והמלחין, אריאל הורביץ. ביומו השני של הסמינר עברו בני הנוער סדנאות חוסן וערכו סיור ציוני במוזיאון הרצל ובהר הרצל. 

 

ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "תחום הנוער בשדרות הינו בראש סדר העדיפות העירוני. אני רואה שליחות בקידום הדור הצעיר וחובה לספק להם את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם האתגרים הביטחוניים הנצבים בפני העיר. הענות הרבה לסמינר חשוב מעין זה הינה דוגמא נוספת לנוער האיכותי הקיים בעיר אשר סופג ערכים ותורם לחברה ולקהילה בה הוא נמצא". עוד הוסיף דוידי:" אני מודה למרכז חוסן על שיתוף הפעולה הנפלא בהוצאת סמינר זה לפעול ועל התרומה הכה משמעותית לעיר בעתות חירום וכן גם בשגרה". 

 

מרכז חוסן הוקם לפני כ-8 שנים במטרה לסייע לתושבי העיר הסובלים מפגיעה רגשית. המרכז מעניק טיפולים פסיכולוגים ופסיכיאטרים ללא תשלום בעתות חירום ובשגרה. כמו כן, מקיים המרכז הכשרות מקצועיות לצוותים החינוכיים בעיר במטרה לפתח את מידת החוסן האזרחי של התושבים.

 

הילה גונן-ברזילי, מנהלת מרכז חוסן שדרות ציינה: "מרכז חוסן שם לו למטרה לחזק את חוסנם של בני הנוער בשדרות על ידי פיתוח כישורי מנהיגות והקנית כלים להתמודדות עם המציאות הביטחונית המאתגרת. אנו מאמינים כי בני הנוער הם פניה היפות של החברה הישראלית והם אלו שבעתות חירום יובילו את הסיוע לתושבי העיר בתחומים שונים, כפי שהיה במבצע 'צוק איתן'." 

עבור לתוכן העמוד