אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עבודות הבנייה בפארק הילדים נכנסות להילוך גבוה

עבודות הבנייה בפארק הילדים נכנסות להילוך גבוה - עתידות להסתיים בחודשים הקרובים

 

הפארק ישתרע על כ-8 דונמים מתוכם כ-2.5 דונמים יכללו מתקני משחק נגישים המתאימים לכל הגילאים. דוידי: "העיר שדרות ממשיכה להתפתח בקצב מסחרר. פארק זה הינו הסנונית ראשונה בדרך להקמת פארקים נוספים, אשר יהפכו את שדרות לעיר יפה ומטופחת יותר, עיר המספקת מענה רחב לכל צורכי תושביה".

 

על פי התכנית, הפארק יכלול מתקני משחק לפעוטות, ילדים ובוגרים. ישולבו בו מזרקות ג'טים ומשחקי מים בפיתוח אומנותי מיוחד. בנוסף, יוקמו מגרשי מיני כדורגל ומיני כדורסל, מתקני כושר לאורך הטיילת, נדנדות מיוחדות, פרגולות, הצללות מעל המתקנים ומרחבי גינון. כמו כן, תותקן תאורה מיוחדת וחסכונית וכן ריהוט גן מפואר. באזורים לפעילות ילדים יהיו משטחי גומי בטוח ובכלל זאת כל המתקנים עברו את האישורים הן של יועץ בטיחות והן של יועץ נגישות. 

 

בנייתו של הפארק נעשתה מתוך מחשבה עמוקה והתחשבות בכלל האוכלוסיות בעיר, לרבות אוכלוסיית בעלי מוגבלויות. לשם כך, נפגש ראש העיר, אלון דוידי, עם נציגי הורים לילדים בעלי נכות ומוגבלויות משדרות, לרבות יו"ר וועד ההורים של בית הספר 'הדר', אברהם בניטה, והציג בפניהם את התכנית תוך בקשה לשמוע מהם על הצרכים המיוחדים וזאת עוד טרם התחלת העבודות. 

 

הפארק יכלול גם מתחם נדנדות בכמה גדלים, אומגה, אמפיתאטרון קטן לטובת הופעות קטנות. עוד על פי התכנון, ימוקמו בפארק מספר מיגוניות מעוצבות, יהיה שטח מיוחד לשהייה עם כלבים, מסלול אופניים 'פאמפטראק' לרכיבה אתגרית.

 

הקמתו של 'פארק הילדים' התאפשרה הודות למאמציו הרבים של ראש העיר, אלון דוידי, לגייס מימון ממספר גורמים רב בהם: משרד השיכון, קק"ל ארה"ב והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. "אני מבקש להודות מקרב לב בשמי ובשם כל תושבי העיר לכלל הגופים השותפים למימון הקמתו של הפארק המושקע" ציין דוידי. 

 

ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "הקמת הפארק הינה פועל יוצא של התחייבותי לשיפורם של שני תחומים חשובים מעין כמותם: שיפור השירות לתושבים ומתן מענה הולם לצורכיהם וכן שיפור מהותי ומשמעותי בחזות פני העיר". עוד ציין דוידי: "העיר שדרות נמצאת בתנופת פיתוח עצומה וזאת בכלל תחומי החיים. אנו בונים שכונות חדשות, מבצעים התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, בונים גני ילדים ומבני ציבור ומקימים מספר פארקים ברחבי העיר. אמשיך לפעול לילות כימים על מנת שמגמת פיתוח זאת תישמר, ולבסוף תביא להגשמת חזוני להפיכת העיר שדרות לבירת הנגב המערבי. 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד