אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פסטיבל לייב שדרות - קיץ כזה עוד לא היה בשדרות

פסטיבל לייב שדרות

 

קיץ כזה עוד לא היה בשדרות

אלפי תושבים הגיעו השבוע לאירועי פסטיבל לייב שדרות. הפסטיבל שכלל הופעות של מיטב האומנים ואטרקציות מרגשות היה אירוע שיא של יומיים אשר חתם את הקיץ הכי מושקע ומלא פעילות שראינו בעיר כבר שנים. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "פסטיבל לייב שדרות הינו עוד צעד להפיכתה של שדרות לעיר תרבות מובילה באזור הדרום ובארץ כולה " 

 

עיריית שדרות חתמה השבוע את חופשת הקיץ עם אירועי פסטיבל לייב שדרות שמשכו אליהם אלפי תושבים מהעיר ומהאזור מכל קשת הגילאים. הפסטיבל אשר נפרש על גבי יומיים כלל הופעות, אטרקציות, הפנינג מים, פעילויות, מוזיקה ובעיקר המון ילדים צוחקים. אז מה היה לנו? 

על אף נפילת הרקטה ביום ראשון בצהריים, הפסטיבל נפתח בערב כמתוכנן. בשעה 20:00 התמלא מגרש הכדורגל העירוני באלפי תושבים אשר חיכו לצמד הזמרים הכי חמים בתעשיית המוזיקה, סטטיק ובן אל תבורי ולמלכת השושנים הבלתי מעורערת, עדן בן זקן. האוליאלים חיממו את הקהל בשריהם האהובים ולאחר מכן נהנינו גם מלהקת המחול הייצוגית. בשעה 21:30 עלתה עדן בן זקן לבמה עם מיטב שירה ובשעה 22:30 עלו סטטיק ובן אל תבורי עם הלהיטים החמים בארבי, סלסולים וכביש החוף.  

בבוקר יום שני נמשכו חגיגות הפסטיבל בשוק העירוני שהפך בין רגע לפארק מים ענקי אשר כלל בריכת ענק, מגלשות מים, תותח קצף וגלגלי ים. למי שלא רצה להירטב, התקיים בשוק גם הפנינג אקסטרים אשר כלל מתחם ג'ימבורי, קיר טיפוס, שור זועם, מתחם ספורט ורכבת חשמלית. בשעה 10:00 עלתה על במת השוק כוכבת הילדים האהובה מיכל הקטנה אשר גרמה להתרגשות בקרב הקהל. 

כחלק מקידום תחום איכות הסביבה העירוני, הוקדש חלקו של הבוקר לנושא מחזור והפרדת אשפה. הילדים נהנו מהפנינג בנושא זה הכלל מתחם תיפוף אקולוגי, פינת איפור אקולוגי, סדנת יצירה ופאזל רצפה ענק בנושא מחזור. כמו כן, בשעה 11:00 עלתה על במת השוק הצגת התיאטרון החינוכית 'המזבלה הגדולה' העוסקת במחזור ושמירה על איכות הסביבה. 

הפסטיבל המוצלח גרר תגובות נרגשות מתושבים רבים ברחבי הרשת אשר שיתפו כי על אף נפילת הרקטה, נהנו מאוד וכי לא זכור להם קיץ שכזה. ראש העיר שדרות, אלון דוידי: "עמלנו רבות כדי להעניק לתושבי שדרות קיץ רווי בפעילויות, ופסטיבל ׳לייב שדרות' הינו גולת הכותרת. אלפי התושבים שהגיעו לחגוג הם ההוכחה לכך שלא ניתן לשבור את חוסנה האזרחי של העיר ושל תושביה". עוד הוסיף דוידי: "בעבר תושבי שדרות היו מחכים שנה ליום העצמאות בשביל ליהנות מהופעות, פעילויות ואטרקציות. הבטחתי שחיי התרבות והפנאי בשדרות יהיו עשירים ואכן כך קורה. אחרי פתיחת 'פסטיבל אביב', כעת אנו חונכים את 'פסטיבל לייב שדרות' שבעזרת השם יהפוך למסורת ארוכת שנים ויהיה פסטיבל מוביל המושך אליו קהל מרחבי הארץ."

הפסטיבל הינו חלק מפעילות הקיץ הענפה של עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני שכללה השנה שלל הפעלות ואטרקציות בכל רחבי העיר במשך כל ימות השבוע. הפעילויות הותאמו לכלל הגילאים, מטף ועד זקן בהם: הופעות, ספורט, יצירה, שחייה, הקרנות סרטים, ספרייה נודדת, פעילות מגוונות ואטרקטיבית לבני הנוער ופעילויות חווייתיות לגמלאי העיר.

ראש העיר שדרות, אלון דוידי:" פסטיבל לייב שדרות הינו המשך ישיר להשקעת העירייה בחופשת הקיץ ובתחום התרבות והפנאי. הפסטיבל מצטרף לשורה של אירועי תרבות המתקיימים בעיר ומהווים חלק בלתי נפרד מהפיכתה של שדרות לעיר תרבות מובילה באזור הדרום ובארץ בכלל "

יו"ר המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה "השנה השקענו רבות על מנת לספק לתושבים את המיטב כאשר אחת המטרות המרכזיות שעמדו לנגד ענייניו היא שהתושבים לא יצטרכו לצאת מהעיר בשביל למצוא תעסוקה ואכן צלחנו במשימה". עוד הוסיפה אוליאל מלכה: "אני מודה לעיריית שדרות ולעמוד בראשה, ראש העיר, אלון דוידי על גיוס המשאבים לטובת פעילויות הקיץ ולקידום תחום התרבות בעיר". 

 

עבור לתוכן העמוד