אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות במקום הראשון עם 83% זכאים לבגרות

הזכאות לבגרות בדרום: שדרות במקום הראשון עם 83% זכאים לבגרות

 

שבוע לאחר ששני בתי ספר בשדרות נכנסו לרשימה המכובדת שפרסם משרד החינוך כבתי ספר מצטיינים אשר בלטו בהישגיהם החברתיים, הערכיים והלימודיים, העיר שדרות זוכה בהישג מרשים נוסף וממוקמת במקום הראשון מבין ערי הדרום בזכאות לבגרות. דוידי: "היום אנו קוצרים את פירות השקעתנו בשלוש השנים האחרונות ואין גאה ממני על הישג כביר זה. נמשיך להציב לעצמנו מטרות ולהשיגן, נמשיך להשקיע בחינוך ילדינו, דור העתיד של העיר"

 

משרד החינוך פרסם השבוע את נתוני הזכאות הארציים לבגרות בשנת תשע"ה הכוללים 260 ישובים בכל חלקי הארץ. מדובר בדו"ח מפורט הכולל פרמטרים רבים כגון "ערכים ואקלים חינוכי", "למידה והישגים", "התמדה ונשירה" וכן הנתון החשוב של "אחוז הזכאות לבגרות" בקרב הלומדים ברשות, בו שדרות מובילה הרבה לפני ערים ומועצות אזוריות במחוז הדרום עם 83% זכאות. 

 

כאמור, בשדרות אחוז הזכאים לבגרות עומד על 83%, אחרי שדרות נמצאות הערים: ירוחם עם 79%, דימונה ואשכול עם 77%, שדות נגב עם 76%, ערד עם 74%, שער הנגב ונתיבות עם 73%, חוף אשקלון עם 71%, באר שבע ואשקלון עם 70%, אשדוד עם 67%, אילת וקרית גת עם 62% וסוגרת את הרשימה אופקים עם 45% זכאים לבגרות.

 

כאשר אנו מסתכלים על שדרות ניתן להבחין במגמות חיוביות בכלל הפרמטרים הנבדקים וזאת ביחס לתוצאות אשר פרסם משרד החינוך בשנה שעברה. כך לדוגמה בפרמטר "ערכים ואקלים חינוכי", אחוז המתגייסים לשירות צבאי נמצא במגמת שיפור עם 96% מתגייסים לעומת 94% בשנה שנבדקה קודם לכן. גם בפרמטר "למידה והישגים" ניתן להבחין במגמת השיפור בשדרות, כאשר ישנה עלייה חדה של 12% במסיימי 5 יחידות אנגלית וכן עלייה של 2% במסיימי 5 יחידות מתמטיקה. מגמה חיובית זאת מתקיימת גם בפרמטר "התמדה ונשירה" ישנה מגמת חיובית הן באחוז הנשירה אשר ירד מ-2.1% ל-0.7%. לצורך השוואה, אחוז הנשירה הארצי עומד על 1.46%. גם אחוז התלמידים המתמידים עלה ב1% ל80%.

 

ראש העיר שדרות, אלון דוידי ציין: "כל מי שמבין בחינוך יודע שכדי להגיע להישגים כבירים יש צורך בהשקעה ארוכת טווח וזה בדיוק מה שאנו עושים בשדרות. בשלוש השנים האחרונות, הצבתי את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני ופעלתי ללא ליאות לגיוס משאבים חסרי תקדים והקצאתם לקידום תכניות לימוד מתקדמות, לרבות הקמת מרכזי מח"ר, לימודי מדע וטכנולוגיה, חינוך למצוינות, לימודי סייבר ועוד. ההשקעה העצומה זאת נותנת עתה את פירותיה ואין מאושר וגאה ממני על כך."

 

גם ביחס לשכנותיה שדרות ניצבת ראשונה בהרבה מאוד היבטים המעידים על מערכת חינוך אזורית מובילה. כך למשלך בפרמטר "נשירה מלימודים" שדרות נמצאת במקום הראשון עם 0.7% נושרים בלבד לעומת 2.2% בנתיבות, 1.8% באופקים, 1.4% באשקלון ו1.2% בקרית גת. כך גם במתמטיקה ארבע יחידות, שדרות ניצבת בראש יחד עם אשקלון עם 18% כאשר מאחורה נמצאות קרית גת עם 11%, אופקים עם9% ונתיבות עם 8%. בנוסף גם בחמש יחידות אנגלית שדרות נמצאת במקום טוב עם 27% זכאים שלפנייה עם רק 2% יותר נמצאת אשקלון, קריית גת עם 23%, נתיבות עם  13ואופקים עם 9%. 

 

 

ראש העיר שדרות, אלון דוידי ציין: "הנתונים המתפרסמים בסמיכות לשנת הלימודים הקרבה הבאה עלינו לטובה, מאששים את העובדה כי בשדרות ישנה מערכת חינוך מצוינת. ללא ספק, התברכנו באנשי הוראה הטובים ביותר, המביאים תוצאות חסרות תקדים ומקדמים את מערכת החינוך העירונית להצלחות שלא היו בעיר מיום הקמתה". עוד הוסיף דוידי: "ברכותיי למנהלת אגף החינוך, מרים ששי, למנהלי החטיבות העליונות, לצוותי ההוראה ולכל אנשי מערכת החינוך המסורים והמקצועיים וכמובן לתלמידינו הנפלאים, המוכיחים פעם אחר פעם כי בשדרות גדל דור מבטיח. נמשיך להציב לעצמנו מטרות ולהשיגן, נמשיך להשקיע בחינוך ילדינו, דור העתיד של העיר וזאת עד להגשמת חזוני להפיכתה של שדרות לעיר למידה לומדת ומלמדת".

 

עבור לתוכן העמוד