אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שומרים על החוסן

שומרים על החוסן


יחד עם משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון, השבוע קיימה עיריית שדרות 'שולחן עגול' לטובת חיזוק החוסן החברתי בשדרות. בכנס התמקד הצוות המקצועי בעירייה בבניית חוסן ובניהול העיר בחירום. דוידי:" כנס חשוב מעין זה מאפשר לנו להעביר מהידע הנרחב שצברנו לרשויות נוספות וכן לחזק את חוסנה של שדרות". 

 

השבוע הגיעו אל שדרות נציגים רבים ממשרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון וכן ראשי ראשויות על מנת לקיים 'שולחן עגול', יום דיונים מקיף לטובת חיזוק החוסן החברתי בעיר. מטרת יום זה הינה להציג לחברי השולחן את התנהלות שדרות במצבי חירום בכל אחד מהתחומים העירוניים בהם חינוך, נוער, גמלאים, רווחה, חוסן ועוד וכן, לדון בשיתופי פעולה אפשריים עם מועצות אזוריות קרובות. 


הכנס החל בהנחיית אלון דוידי, ראש העיר שדרות שסיפר למשתתפים על אופייה הייחודי של שדרות תוך הצגת הגופים העירוניים העוסקים בבניית החוסן בעיר. בנוסף, הציג דוידי את תפיסת המנהיגות שלו בנושא חוסן. "אני שמח שהגעתם. בשדרות ניתן לראות את המעשה הציוני במיטבו: התיישבות חלוצית, יצרנות וחוסן חברתי, אמונה בצדקת הדרך ועמידה איתנה באתגרי הביטחון. עיריית שדרות בהנהגתי פועלת כל העת בכדי לחזק את חוסנה החברתי של העיר. חוסן זה בא לידי ביטוי בהשקעה חסרת תקדים בתחומים רבים בהם חינוך וחינוך משלים, תעסוקה, מסחר, בנייה, תשתיות, גמלאים ועוד ועוד". אמר דוידי. 


אחריו עלה טל טורן, מנכ"ל העירייה וסיפר למשתתפים על המעבר בין השגרה לחירום ועל התפתחותה המואצת של העיר שדרות על אף הקשיים: "על אף כל הקשיים שדרות גדלה ומתפתחת מידי יום. החל מפתיחת הרכבת, פיתוח אזורי תעשייה, הקמת מעונות סטודנטים, בניית עשרות גני ילדים חדשים, מעונות יום, בתי ספר, מבני ציבור, פארקים וכמובן מעל לכל תנופת הבנייה האדירה שהעיר נמצאת בה". 


לאחר מכן סיפרה ראש אגף החינוך, מרים ססי על התגייסות הצוותים החינוכיים לחירום. אליה הצטרפה לימור כהן, מנהלת המתנ"ס שהציגה את החינוך הבלתי פורמאלי בשעת חירום כמשלים את החינוך הפורמאלי בעיר. 


את הדיון הבא הובילה הילה גונן-ברזילי, מנהלת מרכז חוסן שדרות אשר הציגה את פעילות המרכז המעניק טיפולים פסיכולוגים ופסיכיאטרים ללא תשלום בעתות חירום ובשגרה. כמו כן, הציגה הילה את פעילות המרכז בתחום הנוער וההדרכה לצוותים החינוכיים. 


לסיום  הוצג מודל הפעילות הייחודי של העיר שדרות בעת חירום, עבודה עם ארגונים, מתנדבים, פעילות בחירום ובשיקום והקשרים הקהילתיים המשמעותיים שקיימם בעיר. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "רק בקהילה ייחודית, חמה ומאוחדת כמו זו הקיימת בשדרות יכול מודל שכזה להצליח". 


עבור לתוכן העמוד