אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות בתנופה

  שדרות בתנופה


עשרות תושבים ומבקרים השתתפו בכנס "מחיר למשתכן" בנוכחות משה כחלון, שר האוצר ואלון דוידי, ראש העיר שדרות. כחלון: "יש כאן מהפכה, שדרות נמצאת בתנופה".

 


בהשתתפות משה כחלון, שר האוצר, אלון דוידי, ראש העיר שדרות, אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור ועדיאל שומרון, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, השבוע התקיים בשדרות כנס "מחיר למשתכן". לכנס הגיעו מאות תושבים ומתעניינים מרחבי הארץ לגבי הפרויקט. במסגרת הכנס, קיבל הקהל מידע אודות הפרויקטים השונים במסגרת "מחיר למשתכן", מידע על תהליך הרישום וכן, מידע על זכאות ההשתתפות בפרויקט בהתאם לקריטריונים שקבע משרד האוצר. 

מתוך 373 דירות שיבנו נרשמו כבר למעלה מ-5,300 זוגות צעירים ומשפרי דיור. מדובר בדירות בגדול 89 מ"ר במחיר ממוצע של 478.1 אלף ₪, דירות 109 מ"ר ב – 598.5 אלף ₪ ובדירות 119 מ"ר במחיר ממוצע של 658.7 אלף ₪. במקביל, כוללים חלק מהמגרשים גם מבני גן גג, שבהם הדירות גדולות יותר וכך גם המחירים הצפויים לזכאים.

שר האוצר, משה כחלון: "אנחנו עושים את העבודה. זוג צעיר צריך להגיע למצב שהוא יכול להרשות לעצמו לרכוש לו בית. לא יכול להיות שמחירי הדירות יעלו בזמן שמחרי הקרקעות ירדו. כעת מדינת ישראל דואגת בראש ובראשנה לצעירים". עוד הוסיף כחלון: "רבות דובר על בנייה באזורי ביקוש בארץ, אני שמח לבשר כי שדרות היא אזור ביקוש מרכזי. המספרים המוצגים כאן, 5,300 נרשמים על 373 דירות מביאים זאת לביטוי בצורה הטובה ביותר ולא פלא, שדרות היא עיר בלתי רגילה". 

"מדובר בהיענות חסרת תקדים המביאה לידי ביטוי את שגשוגה של העיר, את חוסנה ואת הפיכתה לעיר אטרקטיבית המושכת אליה זוגות צעירים כל הזמן. זה מזמן לא סוד, כי העיר שדרות נמצאת בתנופת פיתוח וצמיחה בכלל תחומי החיים וכך גם בתחום הבינוי והשיכון. פרויקט "מחיר למשתכן" בשדרות, הינו הפרויקט הגדול ביותר בנגב המערבי כולו, דבר אשר מתכתב עם חזוני להפיכת שדרות לבירת הנגב המערבי". אמר דוידי, ראש העיר שדרות והוסיף: "על האמון בשדרות אני מודה לך, שר האוצר, משה כחלון. התרומה שלך לעיר היא כבוד למדינת ישראל כולה".  

השבוע יצא שר האוצר בהודעה משמחת ביותר עבור תושבי העיר והודיע כי מעתה הזכאות לתושבי שדרות בפרויקט זה תגדל מ -32% ל – 50%. "אני שמח כי שר האוצר היה קשוב לקולות הציבור בנושא זה. אני רואה חשיבות גדולה בתרומה לדור הצעיר בשדרות שיבנה כאן בית ויגדל פה את ילידו. צעד זה יבוא לידי ביטוי במספר הפרויקטים העתידים "במחיר למשתכן", כך שבסופו של דבר מספר הזוכים מהעיר יגדל . ציין דוידי. 

שר האוצר, משה כחלון: " יש כאן מהפכה, שדרות נמצאת בתנופה. נמשיך לשווק דירות בסטנדרט בנייה גבוה, במחירים מוזלים לתושבי שדרות. הדירות יהיו כמו במרכז הארץ רק שההבדל היחיד יהיה במחיר. נמשיך להתעקש כי תושבי שדרות ימשיכו ליהנות מהטבות משמעותית ולצד זאת נאפשר לתושבים ממרכז הארץ להגיע לשדרות וליהנות מהעיר ואזור". עוד הוסיף כחלון: "נמשיך לפתח את שדרות ולדחוף אותה קדימה, באזור התעשייה, מקומות העבודה והלימודים האקדמאיים. כל זאת מתוך האמונה כי שדרות היא סמל לתנופה וחוסן במדינת ישראל". בפנייה לראש העיר אמר כחלון: "אלון, אני יוצא מפה עם התרוממת רוח. העיר הזאת מדהימה, יש כאן קהילה עם חוסן אדיר, מדובר בצעירים שרוצים לגור בו, שטוב להם להיות פה. אתה מנהיג את העיר קדימה והלאה. אני מודה לך רבות על העשייה המבורכת, אמשיך לעמוד לצדך בקידום החזון של שדרות". 

עבור לתוכן העמוד