אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בשדרות, אנגלית זה איזי

בשדרות, אנגלית זה איזי

בשבוע שעבר התחיל קרית החינוך אמית בתכנית מגוונת וחדשנית ללימודי אנגלית.  דוידי: "מערכת החינוך בעידן זה חייבת להסתכל החוצה ולפרוץ את קירות הכיתה ולא רק כמטפורה. אנו מתאימים את תכנית הלימודים המסורתית למציאות ולדור הנפלא הגדל פה". 

 

בקרית החינוך החלה תכנית חדשה – אנגלית מדוברת. התכנית הינה חלק מהקו אותו מנחה אלון דוידי, ראש העיר שדרות לשינוי תהליכי הלמידה על ידי העמקתם ושימוש בתפיסת "הגוגיה". בשיעור אנגלית זה, לומדות התלמידות תכנים מגוונים ומרתקים על ידי שימוש בשפה האנגלית בלבד. השבוע לדוגמא, למדו התלמידות אפייה וקישוט עוגות כאשר השימוש בשפה העברית נאסר לאורך ההכנה והאפייה. בדרך זו התלמידות צוברות ביטחון ואוצר מילים רחב יותר בשפה האנגלית. 


תכנית זו מיישמת סגנון למידה המתאים למאה ה-21 ומשלב חקר, עבודה עצמאית ופיתוח למידה משמעותית. כל זאת, נעשה באמצעות שיטות הוראה חדשניות המשלבות יצירתיות, טיפוח כישורי חיים, אסטרטגיות למידה, ביטחון עצמי, מנהיגות וערכים. 


יסוד השיטה הלימודית טמון במיזם ה'גוגיה' של רשת אמי"ת, המכשיר מורים ובתי ספר ללמידה בעידן המודרני. הנחת המוצא של המיזם נגזרת מתוך ההבנה כי בעידן הידע, כאשר כל המידע הנדרש נמצא בלחיצת כפתור, המורה אינו עוד הצינור היחיד לידיעות התלמיד, אלא צריך לשמש עבורו כמנטור ומנחה לשימוש נכון בידע הקיים.


אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני רואה חשיבות רבה בקיומן של תכניות מעין אלו. אין לי כל ספק, כי יש בכוחה של התכנית לסייע רבות לכלל תלמידי שדרות ולהעניק להם כלים משמעותיים להצלחה בעתיד ולהשתלבותם בשוק העבודה העולמי". עוד הוסיף דוידי: "מערכת החינוך בעידן זה חייבת להסתכל החוצה ולפרוץ את קירות הכיתה ולא רק כמטפורה. אנו מתאימים את תכנית הלימודים המסורתית למציאות ולדור הנפלא הגדל פה".


מוטי ארבל, מנהל בית הספר: " שיעורי אנגלית אלו תורמים לתלמידות רבות ויוצרים בהן ביטחון לשוחח באנגלית מעבר לשיעורים הסטנדרטים. אני מודה לרשת אמי"ת ולאלון דוידי, ראש העיר שדרות, על הקצאת המשאבים והרוח הגבית בהוצאת פרויקט חשוב זה לפועל. כמו כן, אני מודה מקרב לב לרעות אפללו, רכזת האנגלית על עבודתה המסורה לטובת תלמידות בית הספר". 


עבור לתוכן העמוד