אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שמים את התושב במרכז

שמים את התושב במרכז


עיריית שדרות קיימה סיור מקצועי בשיתוף היחידה הקהילתית ונציגי האגודה לתרבות הדיור


הסיור נועד בכדי לעודד הקמת וועדי בתים נוספים בעיר. אלון דוידי, ראש העיר שדרות למשתתפי הסיור: "לוועדי הבתים קשר ישיר לאיכות חיי התושבים על ידי חיזוק תחושת הביטחון של התושב וחיזוק החוסן הקהילתי". 

 

השבוע יצאו נציגי היחידה הקהילתית ונציגי האגודה לתרבות הדיור בעיר לסיור מקצועי מטעם עיריית שדרות. סיור זה הינו פועל יוצא לקו המנחה אלון דוידי, ראש העיר שדרות, לעידוד ולהקמת וועדי בתים נוספים בעיר אשר יובילו לשיפור איכות חיי התושבים. 


הרעיון העמוד מאחורי הקמת וועדי בתים בעיר הינו פועל יוצא של התכנית להקמת המנהלות הקהילתיות. על פי המתווה, יגויסו וועדי בתים נוספים אשר יעברו הכשרה מקצועית, סדנאות וועד בית, סדנאות ניהול תקציב וכן סדנאות נוספות אשר תורמות לקיום תפקיד זה. וועד הבית ישמש כגוף המייצג את הבניין אל מול המנהלת הקהילתית אשר תפקידה להוות כתובת ראשונה לתושבים, בכל הנוגע לענייני העירייה השוטפים.


בסיור זה הציגו נציגי האגודה שלל פרויקטים בהם וועדי הבתים לקחו אחריות והובילו לשיפוץ הבניין המשותף ובכך השפיעו על איכות חייהם באופן ישיר. הסיור התקיים ביפו וכלל שייט וארוחת צהריים משותפת בה הועלו רעיונות ונידונו שיתופי פעולה. 


אלון דוידי, ראש העיר שדרות הגיע לברך את המשתתפים : "על אף מקצועיותו של המוקד העירוני אנו מבקשים לייעל את השירות לתושב וזאת על ידי היכולת לראות את צרכי השכונות השונות באופן נקודתי ופרטני. וועדי הבית יהווה כתובת ראשונה לתושבי כל בניין ולאחר מכן נציגי הוועד יפעלו אל מול המנהלות השכונתיות. בדרך זה נוכל לשמור על איכות חיי התושבים, לשמור על ניקיון השכונה ולהיות ערניים למפגעים, הנובעים משטחים פרטיים וכן לאתר באופן יזום מפגעים וליקויים בשכונות השונות". 


עבור לתוכן העמוד