אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

כנס שדרות לחברה

שדרות אירחה זו השנה השלישית ברציפות את כנס שדרות לחברה יחד עם מכללת 'ספיר'

אלון דוידי בפתיחת הכנס בשדרות: "בחירתה של שדרות כעיר מארחת בכנס זה הינה פועל יוצא למאמצינו הרבים להפיכת שדרות לבירת הנגב המערבי ולעיר הנמצאת במרכז. כל אלו אינם בגדר חלום כאם מציאות בפועל".

 

הכנס היוקרתי שהתקיים השנה בפעם ה-14 ברציפות משך אליו כמיטב המסורות שרי ממשלה, ח"כים, בכירים ומובילי דעה במערכת הציבורית, במשק ובאקדמיה בישראל. המושבים והשולחנות העגולים בכנס עסקו בין היתר במערכת הבריאות בישראל, תחבורה ציבורית, הורות, אי שוויון בחברה, רב תרבותיות בחינוך, פוליטיקה אזורית, יעדי הפיתוח של האו"ם ועוד שלל נושאים מרתקים.

 

זו השנה השלישית ברציפות בה שדרות מארחת יחד עם מכללת ספיר את הכנס כאשר היום הראשון נערך במכללה והיום השני בסינמטק שדרות. "אנו שמחים לארח כנס זה ולתת במה לריבוי דעות ולפאנלים עוסקים בסוגיות חברתיות ופוליטיות. בחירתה של שדרות כעיר מארחת של כנס זה הינה פועל יוצא למאמצינו הרבים להפיכת שדרות לבירת הנגב המערבי ולעיר הנמצאת במרכז. כל אלו אינם בגדר חלום כאם מציאות בפועל". כך דוידי בנאומו ביומו הראשון של הכנס במכללת 'ספיר'.

 

אי אפשר להתעלם מסמיכות הכנס לאירועי השרפה והצצתה שהתחוללו בשבוע שעבר. ולכן, במהלך הכנס, רבים ממנחי הפנאלים התייחסו לכאבם של התושבים הנפגעים, כך גם אלון דוידי ראש העיר שדרות, שניצל את במת הכנס לחזק את התושבים ולהעלות על נס את הערבות הדדית הקיימת בישראל: "עם ישראל נמדד בשעות הקשות האלו, ושוב הוא לא מאכזב ומתגלה בתפארתו. חברים, יש לנו עם מופלא עם כוחות ועוצמות בלתי רגילות".

 

יומו השני של הכנס נפתח בסינמטק שדרות. את יום הדיונים פתח דוידי לאחריו האלוף במיל, עוזי דיין , מנהל הכנס, לאחר מכן נפתלי בנט, שר החינוך ולאחריו הרב אריה דרעי, שר הפנים. לצד הפאנלים הרבים במהלך הכנס התקיימו גם וועדות כנסת מיוחדות בהם וועדת רפורמות לדיון בהצעת חוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקים בהובלת ח"כ אלי כהן וועדת חינוך, התרבות והספורט בהובלת ח"כ יעקב מרג'י.

 

"לאירוח הכנס משמעות עצומה לעיר. מהכנס הזה יוצאים מידי שנה כותרות חברתיות וכלכליות חשובות. כפועל יוצא, הכנס מעלה על המפה התקשורתית את האזור כולו, אשר לדאבוננו לא פעם מוזכר בהקשרים קשים של ביטחון וקשיים כלכליים אך לא עוד. שדרות של היום היא עיר הנמצאת בהתפתחות מואצת בכל תחומי החיים וכיאה לעיר שכזאת אנו מארחים כנס העוסק כולו במובילות וקידמה. שדרות של היום היא עיר בתנופה שלא ניתנת לעצירה, עם המון יוזמה, חינוך מוביל, פסטיבלים נחשבים וכנסים חשובים כדוגמת כנס זה". אמר דוידי.

 

עוד הוסיף דודי: " הכנס החשוב הזה מאפשר לנו להראות לכם תמונות ניצחון. זוהי שדרות – ניצחון שבא לידי ביטוי בצחוק ילדים הנשמע מכל פינה בעיר ובצמיחה מרשימה. קודם כל בצמיחה דמוגרפית: הביקוש ליחידות דיור עולה פי כמה וכמה על ההיצע. כל מגרש פנוי נחטף ועל כל בית מתמודדים קונים או שוכרים רבים. מעל גגות העיר ניתן לראות מנופים – אלו הסימן לתנופת הפיתוח המואצת המתקיימת בשדרות בכל תחומי החיים וכל הזמן".

 

בכנס הנעילה הודה דוידי לעוזי דיין, "עוזי אתה חבר יקר ואיש ייחודי. אנו מודים לך על שיתוף הפעולה והמקצועיות בהוצאת כנס זה לפועל". בנוסף הודה דוידי לגלעד שר, למכללת ספיר, לסטודנטים הנפלאים, לשרים, לחברי הכנסת ולכל באי הכנס. לסיום אמר: " בכל שנה אנו עדים לעוד בשורות בעיר, לעוד פיתוח, לרעיונות חדשניים ולעלייה מתמדת בביקוש לגור כאן. אני מזמין אתכם להגיע גם בשנה הבאה ולחזות יחד אתנו בשגשוגה של העיר". 

עבור לתוכן העמוד