אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

חג של התחדשות ויחד

חג של התחדשות ויחד 

העיר שדרות חוגגת את חג הסיגד המסורתי 

תושבים רבים לקחו חלק באירועי חג הסיגד שהתקיים במתנ"ס העירוני. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "החג הנפלא מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו". 

 

השבוע, ציינו מאות תושבים בשדרות את חג הסיגד המסורתי אשר השנה התקיים במתנ"ס העירוני וכלל שלל פעילויות המאפיינות את העדה האתיופית בהם דוכני אוכל מסורתי, דוכני קפה אתיופי – בונה, דוכני ריקמה וסדנאות יצירה. בסיום הפסטיבל נהנו המשתתפים מהופעה מיוחדת של יעקב לילאי ולהקתו אשר נגנו מוסיקה אתיופית מסורתית ומודרנית.

 

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "קהילת בני העדה האתיופית בשדרות הינה קהילה אשר יקרה מאוד לליבי. מדובר בקהילה חשובה ואכפתית אשר אנשיה מעורים ושותפים בכל תחומי הקהילה בעיר. השתלבותם בעיר היא דוגמא ומופת לערים אחרות. אני גאה על כך ומאחל לכולנו כי בני העדה ימשיכו להעמיק את מעורבותם, כאנשים תורמים וחשובים בעיר, בכל תחומי הפעילות". עוד הוסיף דוידי: "החג הנפלא הזה מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו. תודתי והערכתי הרבה לרב אלון נגוסה, לידידי ושותפי לדרך בועז דסטה, לוועד הקהילה, למתנ"ס שדרות והעומדת בראשו, יהודית אוליאל מלכה על ארגון אירוע חשוב זה. אי מאחל לבני העדה היקרים חג שמח".

חג הסיגד, אותו כאמור מציינים בני העדה האתיופית, הינו יום צום בו מתפללים לבניית בית המקדש ולמען הזכות לעלות לארץ ישראל. הצום נמשך עד הצהרים ולאחר מכן הם עורכים סעודה גדולה. על פי מנהג העדה, משמעות החג הינה הזכרת מתן תורה וחיזוק הקשר של הציבור עם התורה, חידוש הברית עם אלוקים, כפי שעשו העולים בימי עזרא, עידוד הקהילה לשמירה על הזהות היהודית והמצוות, למרות הקושי והבידוד משאר העם, יום צום, חזרה בתשובה ותחינה לישועה משמים וכן יצירת אחדות בקהילה.

מאז עלייתם של בני העדה האתיופית לארץ, הם ממשיכים לשמור את חג הסיגד מדי שנה על ידי עלייה לירושלים ותפילה. כמו-כן, בני העדה רואים חשיבות רבה לקיום אירועים תרבותיים בחיי הקהילה, מתוך הצורך לשימור התרבות והמורשת והעברתה גם לדורות הבאים.

עבור לתוכן העמוד