אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פורום מיצוי זכויות

פורום עירוני ראשון מסוגו בארץ

לקידום מיצוי זכויות של המתמודדים עם מגבלה נפשית יוקם בעיר שדרות

 

הפורום בשיתוף אגף הרווחה, ביטוח לאומי, 'עמותת אנוש' ומרכז חוסן יפעל לתיאום וקידום שירותי שיקום בריאות הנפש בעת שגרה וחירום כאחד. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני משוכנע שהקמת הפורום תסייע בחיזוק חוסנה של העיר כולה".

 

 

עיריית שדרות הודיעה כי בשדרות יוקם פורום עירוני, ראשון מסוגו בארץ, אשר יפעל למען מיצוי זכויות המתמודדים עם מגבלה נפשית, תיאום וקידום שירותי שיקום ורווחה וסיוע למתמודדים עם פגיעה נפשית בעת חירום. הפורום יכלול נציגים מאגף הרווחה של עיריית שדרות, 'עמותת אנוש', נציגי ביטוח לאומי ומרכז חוסן.

 

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות: "אני גאה כי שדרות חלוצה בהקמת פורום הכרחי זה. הקמת הפורום הינה פועל יוצא למחויבות העירייה להעלאת איכות חיי כלל התושבים ונתינת שירות לתושב ברמה הגבוה ביותר. לא ניתן לתושבי שדרות המתמודדים עם פגיעה נפשית לטבוע במסמכים ובירוקרטיה ולכן גם בתחום זה אנו עומדים לצידם". עוד הוסיף דוידי:" אני משוכנע שהקמת הפורום תסייע בחיזוק חוסנה של העיר כולה. אני מודה לאבי חליבה, מנהל אגף הרווחה, לד"ר הדס הלה מנכ"לית אנוש, למרכז חוסן ולעומדת בראשו, הילה גונן-ברזילי, לביטוח לאומי ולשאר הגופים השותפים בהקמת פורום זה".

 

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש: "אחוז מיצוי הזכויות של מתמודדים עם מגבלה נפשית בישראל טעון שיפור. מדו"ח מבקר המדינה לשנת 2015 עולה כי בישראל מיצוי הזכויות בתחום בריאות הנפש עומד על 17% בלבד לעומת 24% במדינות המערביות. הפער המשמעותי, נובע בעיקר מהחשש מהסטיגמה הקיימת כלפי אנשים עם מגבלה פסיכיאטרית, ממחסום בושה והסתרה, מהיעדר מידע נגיש ומבירוקרטיה מורכבת. אני מאמינה שפורום זה יסייע לצמצם את הפער במיצוי הזכויות בעיר שדרות ומקווה שערים נוספות בישראל יפעלו באותו כיוון".

 

אבי חליבה, מנהל אגף הרווחה בעירייה: "הקמת הפורום הינה צעד נוסף ומשמעותי בקידום שירותי הרווחה לתושב בשדרות. אני מודה לראש העיר, אלון דוידי על החשיבות הרבה שתחום הרווחה, על רבדיו השונים מקבל בעיר". 

עבור לתוכן העמוד