אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מבטיחים ומקיימים

מבטיחים ומקיימים

 

בטקס חגיגי הונחה אבן פינה להקמת המרכז הקהילתי לעדה האתיופית

 

יחד עם בני עדה רבים, הניח אלון דוידי, ראש העיר שדרות אבן פינה להקמת המרכז הקהילתי. דוידי:  מן הראוי שלקהילה כה ייחודית וחשובה בעיר יהיה בית קהילתי משלה".

 

בחודש שעבר סיכם אלון דוידי שלוש שנות כהונה בתור ראש העיר שדרות. אחת מהבטחות הבחירות של דוידי הייתה קידום הקהילה האתיופית בעיר והקמת בית קהילתי לבני העדה. ובכן, הבטחות צריך לקיים ואכן כשבוע אחרי חגיגות חג הסיגד בעיר, התקיים טקס הנחת אבן פינה חגיגי בשכונת הנביאים להקמת המרכז הקהילתי לעדה האתיופית.

 

בטקס השתתפו תושבים רבים בהם בני עדה וחברי מועצת העיר. "מדובר במרכז קהילתי גדול ומרשים אשר עלותו גבוה מאוד. פעלנו רבות על מנת לגייס את המשאבים הנדרשים להקמת המרכז ואני שמח כי סוף סוף יזכו בני הקהילה למרכז קהילתי משלהם, רחב ידיים, המשרת את כל הגילאים". אמר אלון דוידי, ראש העיר והוסיף: "מגיע לילדים מהעדה האתיופית לקבל מקום ראוי ויפה, בו יוכלו להעביר את פעילות החוגים בהנאה ובאופן הראוי".

 

בועז דסטה, נציג הקהילה, הודה לראש העיר בשם הקהילה כולה על הקמת המרכז החדש: "שנים שהקהילה האתיופית בשדרות מחכה להקמת מרכז קהילתי משלה. מרגע שנבחר ראש העיר, אלון דוידי הוא פעל רבות בכדי לחזק את הקשר בין תושבי שדרות והקהילה האתיופית ובכדי להקים לנו מרכז זה". עוד הוסיף דסטה: "אני שמח על שיתוף הפעולה שיש לנו עם העירייה ומודה לכל האנשים שנתנו יד להצלחת האירוע. אין לי ספק כי שיתוף פעולה פורה זה ימשך גם בעתיד".

 

כאמור, הקהילה האתיופית הינה קהילה מורגשת ביותר בעיר, רק בשבוע שעבר התקיים אירוע חגגי במתנ"ס העירוני לציון חג הסיגד המסורתי. כזכור, בחודש אפריל השנה הודיע ראש העיר כי עיריית שדרות תקים אנדרטה לזכר נופלי העלייה האתיופית. "קהילת בני העדה האתיופית בשדרות הינה קהילה אשר יקרה מאוד לכולנו. מדובר בקהילה חשובה ואכפתית אשר אנשיה מעורים ושותפים בכל תחומי החיים בעיר. השתלבותם בשדרות היא דוגמא ומופת לערים אחרות ועל כן אין גאה ממני". אמר דוידי

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד