אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

ראש העיר בוועידת ישראל לעסקים

השבוע החולף היה שבוע מרגש ביותר עבור העיר שדרות. אישור התכנית לחיזוק החוסן האזרחי לשנים 2017-2018 הינה בשורה ענקית אשר מבטיחה את דהירת העיר קדימה גם בשנים הבאות. בערב החלטת הממשלה, הגיע ראש העיר, אלון דוידי לנאום בפאנל "הפריפריה במרכז" בוועידת ישראל לעסקים בתל אביב. 

מדובר בכנס כלכלי בן יומיים אשר עסק במגמות הצפויות להשפיע על הכלכלה המקומית והעולמית בשנים הבאות. בין המשתתפים בכנס, אנשי ממשל, מקבלי החלטות ובכירים במשק ובכלכלה. בפאנל "הפריפריה במרכז" שעסק בתחומי החינוך, התשתיות והתעסוקה, לקחו חלק; השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, ח"כ איציק שמולי, מסיעת המחנה הציוני, אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, וראש העיר שדרות, אלון דוידי. דוידי ציין בדבריו את דאגתו לתושבי העיר ובירך את השרים כחלון וגלנט על העובדה שמחצית מהדירות בפרויקטים של "מחיר למשתכן" בעיר מוקצות לתושבי שדרות.

בפאנל התייחס דוידי לתכנית הממשלה שאושרה והודה לשר האוצר על התמיכה הרחבה בעיר ועל נכונותו לתרום, לסייע ולקדם את הנגב. "השר רואה בחיזוק שדרות ויישובי העוטף כחיזוק מדינת ישראל כולה ועל כן בשמי ובשם תושבי העיר אנו מודים לו רבות". אמר דוידי. 

על תחום החינוך הנמצא בתנופה אדירה בשדרות אמר אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אחוז ההצלחה בבגרויות בשדרות הינו הגבוהה בכל יישובי הנגב וזה הרבה בזכות הצבת תחום החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני והקצאת כלל המשאבים הנדרשים לכך. אנו מסבסדים קייטנות לימודיות וחוגי העשרה בתחומי הטכנולוגיה והסייבר, פסיכומטרי ועוד". עוד סיפר ראש העיר על הדרך להפיכת שדרות לעיר מובילה וליעד ביקוש מרכזי: "כלל התרומות שאנו מגייסים מופנות לתחום החינוך. ניתן לראות בבירור את פירות ההשקעה, מזה שנתיים אנו ראשונים בחינוך באזור הדרום. אמרתי בעבר, כי הצלחת העיר והמשך שגשוגה תלויה אך ורק באם נטפח ונדאג לדור העתיד של העיר וזה בדיוק מה שאנחנו עושים ונמשיך לעשות בכלל תחומי החיים". 

"בעולם הדיגיטלי של ימינו, מרחק גיאוגרפי אינו יכול להוות סיבה לאי שוויון חברתי". אמרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל בוועידה והוסיפה: "ההתפתחויות הטכנולוגיות של הדור האחרון יצרו הזדמנויות חדשות לשינוי פני מרחב הלמידה בישראל - עבור בתי ספר ברחבי הארץ, עבור עולם ההכשרות המקצועיות וקורסי ההעשרה ועבור העולם האקדמי, אשר יאפשרו למידה איכותית תוך שימוש בקורסים מקוונים שיועברו על ידי מיטב המרצים מרחבי הארץ והעולם. קורסים אלה נתפסים כדרך לשנות את המודל הרווח של למידה והשכלה גבוהה ובעיקר כאפשרות להגדיל את נגישות ההשכלה לציבור הרחב ולהפוך את תהליך הלמידה למתמשך על פני כל חייו של האדם."


עבור לתוכן העמוד