אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות, סמל לחוזק מדינת ישראל כולה

שדרות, סמל לחוזק מדינת ישראל כולה


כחלק ממאמצי מדינת ישראל לזכות במושב במועצת הביטחון של האו"ם בשנת 2019, בשבוע שעברה ביקרו כ-11 נציגי מדינות באו"ם בשדרות. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני גאה כי שדרות מייצגת את פנייה האמתיים של ישראל בכבוד בביקור חשוב מעין זה לו משמעויות דיפלומטיות עמוקות".

 

בשבוע שעבר יצא סיור מיוחד של שגריר האו"ם בארץ ישראל. הסיור בהובלת שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, נועד בכדי להכיר לשגרירי המדינות השונות את פניה האמתיים של ישראל ובכדי לקדם יוזמות ישראליות באו"ם כאשר המרכזית מבניהן הינה קידום קמפיין התמודדות המדינה על מושב במועצת הביטחון לשנת 2019. הבחירות האמורות יערכו ביוני 2018 ולכן לביקור זה משמעות עמוקה בהשגת קולות למען ישראל.


בין השגרירים שהגיעו השתתפו שגרירים מארגנטינה, בולגריה, קמרון, קוסטה ריקה, מקסיקו, אוגנדה, גיאורגיה, ג'מייקה ומיקרונזיה. דנון: "לא היה קל לשכנע את השגרירים להגיע לארץ אבל הם הבינו את החשיבות של ביקור זה לפני ההצבעה".


במהלך הביקור סיירה המשלחת ברחבי הארץ וקיבלה סקירות נרחבות על האתגרים הביטחוניים של ישראל וכן על פיתוחים וטכנולוגיה שמהווים מענה לאתגרים אלו. המשלחת השתתפה בסיור במסוק בגדר עם רצועת עזה ונפגשה עם אלון דוידי, ראש העיר שדרות שהרצה למשתתפים על החיים בצל איומי הרקטות ועל חשיבות ונחיצות מבצע 'צוק איתן' שהביא לשנתיים השקטות ביותר שידע האזור מזה 15 שנים.


אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני גאה כי שדרות מייצגת את פנייה האמתיים של ישראל בכבוד בביקור חשוב מעין זה לו משמעויות דיפלומטיות עמוקות. ישנם יותר מידי גופים בינלאומיים הניזונים משמעות ושקרים על מדינת ישראל, אני מאמין כי אין טוב ממראה עיניים ולכן בכוחו של ביקור זה לשנות את חשיבת שגרירי המדינות ואת תפיסתם המוטעית לגבי ישראל".


השגרירים הופתעו לגלות כי על אף האתגרים הרבים שהעיר שדרות התמודדה איתם מדובר בעיר בפיתוח מואץ. ראש העיר הסביר למשתתפים כי שדרות, בתמיכת ממשלת ישראל נותנת את התשובה ההולמת ביותר לטרור והיא בהתפתחות, השקעה בחינוך, קהילתיות, תרבות ופנאי ואיכות חיים. 


דני דנון, שגריר ישראל באו"ם: "שמחתי מאוד להגיע לשדרות ולראות את התפתחותה בהובלתו של ראש העיר, אלון דוידי. היה לי חשוב להביא את המשלחת דווקא לעיר שדרות ולהסביר להם את הסכנות מחמאס כאשר הגבול והמרחק מהשטח עצמו הוא הטיעון האופטימלי. השגרירים התרשמו מקרוב מהאתגרים הרבים של מדינת ישראל, וחזרו הביתה עם הבנה עמוקה אודות הצורך שלנו לעמוד אל מול האיומים הביטחוניים שלנו".


דוידי: "אני מברך את ידידי היקר, דני דנון על הצלחתו כשגריר ישראל באו"ם ועל הצגת עמדתה של מדינת ישראל ברחבי העולם בצורה הטובה ביותר". 

עבור לתוכן העמוד