אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מהפכת הביקוש בשדרות

מהפכת הביקוש בשדרות


על כל דירה בפרויקט 'מחיר למשתכן' בשדרות מתמודדים 14.4 זוגות  בממוצע


על אף אחוזי הביקוש הגבוהים, הסיכוי לתושבי העיר לזכות בדירה הינו הגבוה ביותר מבין ערי הארץ. אלון דוידי: "אני רואה חשיבות גדולה בתרומה לדור הצעיר בשדרות שיבנה כאן בית ויגדל פה את ילדיו. לאחר מאמצים רבים הצלחנו להגדיל את כמות הזכאות לתושבי העיר לצד שיווק מסבי של הדירות".  

 

מנתוני ההגרלות של פרויקט 'מחיר למשתכן' נרשם כי על כל דירה בפרויקט בעיר שדרות מתמודדים כ-14.4 זוגות בממוצע. בזכות ההיצע הגדול שיש לפרויקט 'דיור למשתכן בשדרות, מהנותנים עולה כי הסיכוי הגבוה ביותר לזכייה בדירה מכל ערי הארץ הינו בעיר שדרות.


אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "יש כאן מהפכה, שדרות נמצאת בתנופה. מדובר בהיענות חסרת תקדים המביאה לידי ביטוי את שגשוגה של העיר, את חוסנה ואת הפיכתה לעיר אטרקטיבית המושכת אליה זוגות צעירים כל הזמן. זה מזמן לא סוד, כי העיר שדרות נמצאת בתנופת פיתוח וצמיחה בכלל תחומי החיים וכך גם בתחום הבינוי והשיכון. פרויקט 'מחיר למשתכן' בשדרות, הינו הפרויקט הגדול ביותר בנגב המערבי כולו, דבר אשר מתכתב עם חזוני להפיכת שדרות לבירת הנגב המערבי".


מתוך 373 דירות שיבנו בשלב א' נרשמו כבר למעלה מ-5,300 זוגות צעירים ומשפרי דיור. מדובר בדירות בגדול 89 מ"ר במחיר ממוצע של 478.1 אלף ₪, דירות 109 מ"ר ב – 598.5 אלף ₪ ובדירות 119 מ"ר במחיר ממוצע של 658.7 אלף ₪. במקביל, כוללים חלק מהמגרשים גם מבני גן גג, שבהם הדירות גדולות יותר וכך גם המחירים הצפויים לזכאים. בשלב ב' ישווקו עוד מאות יחידות דיור.


כזוכר, בחודש נובמבר התקיים בעיר שדרות כנס בנושא הפרויקט בנוכחות שר האוצר, משה כחלון, אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור ועדיאל שומרון, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל. לכנס הגיעו מאות תושבים ומתעניינים מרחבי הארץ לגבי הפרויקט.


מוקדם יותר באותו החודש הודיע שר האוצר כי מעתה הזכאות לתושבי שדרות בפרויקט זה תגדל מ -32% ל – 50%, מדובר בבשורה משמחת ביותר עבור תושבי שדרות. דוידי: " אני שמח כי שר האוצר היה קשוב לקולות הציבור בנושא זה. אני רואה חשיבות גדולה בתרומה לדור הצעיר בשדרות שיבנה כאן בית ויגדל פה את ילידו. צעד זה יבוא לידי ביטוי במספר הפרויקטים העתידים 'במחיר למשתכן', כך שבסופו של דבר מספר הזוכים מהעיר יגדל"


בהתייחסות לפרויקט ולאישור החלטת הממשלה אמר ראש העיר: "בשמי ובשם תושבי שדרות אני מודה לשר האוצר, משה כחלון, לשר הבינוי והשיכון, יואב גלנט ולממשלת ישראל כולה בהובלת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. פעם אחר פעם מוכיחה ממשלת ישראל כי היא מאמינה בשדרות וכי עומדת מאחורינו ממשלה חזקה ותומכת אשר שתופה לחזוננו להפיכת שדרות ליעד ביקוש מרכזי". 

עבור לתוכן העמוד