אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

המרכז לטיפול סוגר שנה מוצלחת

המרכז לטיפול באמצעות בעלי חיים סוגר שנה מוצלחת במיוחד


בהפנינג צבעוני וחגיגי ביותר סיכמו עיריית שדרות והמרכז לטיפול באמצעות בעלי חיים שנת פעילות ראשונה ומלאה בהישגים. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "המרכז הייחודי מחזק את חוסן העיר כולה. אנחנו לא עוצרים כאן וכבר מביטים קדימה לשלב ב' בו נרחיב את פעילות המרכז".


משנכנס אלון דוידי, ראש העיר שדרות לתפקיד, שאף להקים מרכז אשר בעזרת טיפול בבעלי חיים יחזק את חוסנה של העיר שדרות. לאחר שגייס אל המשימה את 'הקואליציה הישראלית לטראומה' הוקם בחג החנוכה אשתקד מרכז חוסן לטיפול בעזרת בעלי חיים.


אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "משנכנסתי לתפקיד עמד לנגד עיני חלום, להקים בעיר מרכז טיפולי בעזרת בעלי חיים אשר ייתן מענה לתושבי שדרות והסביבה כולה בכל הגילאים, יאפשר להם להגיע לחוויית העצמה, ביטחון ומסוגלות ויחזק את החוסן והעמידה האיתנה של התושבים". עוד הוסיף דוידי: "אני מודה מקרב לב להילה ברזילי, מנהלת מרכז חוסן וטלי לבנון מהקואליציה הישראלית לטראומה על שיתוף הפעולה, המסירות והמקצועיות בהובלת המרכז קדימה".


הטיפול בעזרת בעלי חיים הינו כלי משמעותי המסייע למבוגרים ולילדים להביע ולפרוק רגשות ובמקביל מאפשר למטופל לגייס משאבי התמודדות עצמית. הטיפול גורם למטופל החש לא פעם חסר אונים לחוש כי כעת הוא המטפל העוזר והמסייע לאחר (בעל החיים) הזקוק לו. כך נוצר היפוך תפקידים המוביל לחוויית העצמה.


המרכז תוכנן על ידי אנשי מקצוע אשר שמו דגש על יצירת שלווה ואווירה רגועה תוך התחשבות בצרכי המטופלים ובעלי החיים גם יחד. במהלך שנת העבודה הראשונה נתן המרכז טיפולים פרטניים ל-65 ילדים ובנוסף קיים קבוצות טיפוליות מגוונות לאוכלוסיות שונות בקהילה. בימים אלו עובד המרכז על הקמת עשר קבוצות טיפוליות חדשות לתלמידי בתי הספר היסודיים בעיר. הילדים יוכלו להגיע אל המרכז בשעות ביה"ס וייהנו מטיפולים מקצועיים בסביבה הייחודית של המרכז.


כאמור, שלב א' של המרכז הסתיים בהצלחה מרובה. כעת עומלת עיריית שדרות על הרחבת פינת החי והמרכז עצמו כך שתתאפשר הרחבת הטיפולים לכמות גדולה יותר של תושבים ואף ישלב המרכז פעילויות קהילתיות.


"בחזוננו מרכז טיפולי אשר יהווה אבן שואבת לכל האזור כמקום מקצועי ואיכותי המטפל בכלל האוכלוסייה באופנים שונים ובהתאם לצורך. אנו שואפים להרחיב את פעילות המרכז בתחום הטיפולי, חינוכי וקהילתי וליצור מערכת תומכת שלמה". אמר אלון דוידי, ראש העיר שדרות.


להפנינג סיכום השנה שאורגן והופק על ידי הסטודנטים של היחידה למעורבת חברתית במכללת 'ספיר', הגיעו עשרות תושבים שנהנו מפעילויות שונות בגינת החי בהם: יצריה, הכנת פיתות בטאבון, מתנפחים ויצרת חנוכיות. ללא ספק היה מדובר באירוע שמח ביותר שגם טיפות הגשם לא הצליחו לעצור. 

עבור לתוכן העמוד