אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מוקירים ומעשירים את המאבטחים

מוקירים ומעשירים את המאבטחים


עיריית שדרות ומרכז החוסן בעיר קיימו בשבוע שעבר סמינר למאבטחי מוסדות החינוך בעיר. מטרת הסמינר היא להעשיר את הידע של המאבטחים, שהם שומרי הסף של בתי הספר והגנים ואמונים על ביטחון הילדים וסגל בית-הספר בימי שגרה, אך כמובן שגם בעתות חירום.

בזמן שנורות רקטות מרצועת עזה לעבר שדרות, מאבטחי מוסדות החינוך, המוצבים בעמדות בפתח בית-הספר, נמצאים בחזית וחשופים לירי, אך למרות הכל וכפי שמצופה מהם, הם אלה שמסייעים לתלמידים ולמורים להגיע במהירות ובזמן למרחבים המוגנים.

חשוב לציין ולהזכיר, כי מרבית המאבטחים הם תושבי שדרות, הוריהם וילדיהם מתגוררים בעיר, כך שלתפקידם מתווספת הדאגה לבני המשפחה.

במסגרת הסמינר שעברו המאבטחים, ניתן דגש רב להכרה בחשיבות תפקידם ולנחיצותו. בנוסף, קיבלו המאבטחים כלים מגוונים להתמודדות עם גורמי השחיקה והדחק שבעבודתם וכיצד להתמודד עם המצב הביטחוני והאיום שעודנו קיים, בהיבטים המקצועיים והאישיים.

בעיריית שדרות ציינו, כי הסמינר התקיים ב"כפר נבון" שבמושב ניר עקיבא, באווירה פסטורלית בטבע והורכב מפעילויות מהנות, מפיגות ומגוונות.

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "עובדי השמירה המסורים עושים עבודת              קודש בשמירה על ילדינו ועלינו מוטלת האחריות לדאוג כי יעמדו לרשותם הכלים הטובים ביותר להצלחה במשימה. אני מודה למרכז חוסן בהובלת הילה ברזילי על הוצאת סמינר חשוב מעין זה אל הפועל". עוד הוסיף דוידי: "בשמי ובשם תושבי שדרות מבקש אני להודות מקרב לב לכלל מאבטחי העיר המראים לנו בעת שגרה וחירום מהי ערבות הדדית ותמיכה".

עבור לתוכן העמוד