אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פארק מדע יוקם בשדרות

פארק מדע יוקם בשדרות


עיריית שדרות תקים פארק מדעי ייחודי, הראשון באזור צפון הנגב. מדובר ביוזמה של ראש העיר, אלון דוידי, וחבר המועצה, אלעד קלימי. עלות הפרויקט מוערכת בכ-30 מיליון שקלים. אלון דוידי: "כעיר מתקדמת, הדוגלת בהתחדשות דיגיטלית והעשרת הידע של ילדיה, החלטנו לשים את יהבנו על פארק מדע בשדרות".

 

תושבי שדרות בפרט ואזור מערב וצפון הנגב בכלל לא יידרשו עוד לנסוע צפונה לחדרה או דרומה לבאר-שבע ליהנות מפארק מדע חווייתי ולימודי. ביוזמת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, וחבר המועצה, אלעד קלימי, יוקם בעיר פארק מדע. הפארק צפוי להיבנות סמוך לפארק הילדים החדש.

הפארק יהווה מוזיאון מדעי, מרכז חווייתי-מדעי וגם מרכז לימודי בתחומי המדע, החלל והטכנולוגיה. המטרה היא לשתף פעולה עם משרד החינוך, כאשר תלמידים ותלמידות מבתי-הספר בעיר יגיעו לפארק בשעות הלימודים וגם בשעות אחר-הצהרים.

עוד נמסר מטעם יוזמי הפרויקט, כי כיום תלמידים מצטיינים בעיר נאלצים לנסוע ללמוד בערים אחרות ולכשיוקם הפארק, הם יוכלו להישאר וללמוד בעיר מגוריהם, שדרות.

עלות הפרויקט מוערכת בכ-30 מיליון שקלים, כאשר השותפים למימון הם משרד החינוך, קרנות וכמובן עיריית שדרות.

לצורך הקמת הפארק תמנה העירייה פרויקטור שיהיה אמון גם על ניהול ההקמה וגם על ניהול התוכן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מסר: "העיר שדרות ממשיכה לקדם ולהוביל את ילדיה לכיוון המצוינות, רכישת הידע והחיבור לתחומי המדע והטכנולוגיה. כעיר מתקדמת, הדוגלת בהתחדשות דיגיטלית והעשרת הידע של ילדיה, החלטנו לשים את יהבנו על הקמת פארק מדע בשדרות".

חבר המועצה, אלעד קלימי, הוסיף, כי : "כחלק מהאסטרטגיה העירונית שאנו מקדמים בשנים האחרונות בהובלתו של ראש העיר להפוך את שדרות למרכז מדעי מצטיין, הקמת הפארק המדעי מהווה נדבך חשוב ותקדם את ילדי ותלמידי שדרות כמה צעדים קדימה".

עבור לתוכן העמוד