אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

תלמידי שדרות מתייעלים בחשמל

תלמידי שדרות מתייעלים בחשמל

 

עמותת תעשיידע בשיתוף חברת החשמל קיימו  אירוע פתיחה חגיגי של תכנית "עיר חכמה – במיקוד שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית" שבה ישתתפו תלמידי העיר

 

עמותת תעשיידע וחברת החשמל קיימו היום ( יום ג') טקס בעיר שדרות לציון הפעלת תכנית חינוכית קהילתית בקרב תלמידי העיר.  תלמידי בית הספר מקיף דתי שדרות  משתתפים השנה לראשונה בתכנית ההעשרה "עיר חכמה – במיקוד שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית"  שמפעילות חברת החשמל ועמותת תעשיידע (תעשיה למען חינוך מתקדם) ויצטרפו לכ-1800 תלמידים מכל רחבי הארץ הלומדים בקורס זה זו השנה  השלישית.  באירוע השתתפו בנוסף לתלמידי בית הספר וצוות המורים גם יו"ר עמותת תעשיידע, חיים רוסו, סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל, אורן הלמן, ראש עירית שדרות, אלון דוידי , מנהלת אגף החינוך , מרים ששי, מנהלת מחוז דרום בתעשיידע, עינת אורינג, מנהל אזור אשקלון של חח"י, אבי אהרוני  ובעלי תפקידים נוספים בעירית שדרות.

 

התכנית מעניקה לתלמידים הזדמנות לחשוב כיצד תראה העיר העתידית שלהם מהיבטים שונים : קיימות, תחבורה ונגישות, חינוך, פנאי ותרבות, וכן יוצרת מעורבות קהילתית של התלמידים בסביבתם תוך עידוד תושבי העיר לקחת חלק בתהליך, החל מבדיקת תפישת התושבים את העיר העתידית ועד לבדיקת התנהגות צרכנים בחשמל. נציגי הרשות המקומית לוקחים חלק בפרויקט ולומדים ביחד עם התלמידים כיצד ניתן לייעל אנרגטית וליישם שימוש מושכל בחשמל ביישובם.

 

חיים רוסו, יו"ר עמותת תעשיידע,  בירך את הנוכחים, הודה לחברת החשמל על הירתמותה למען החינוך בישראל וכמובן את עיריית שדרות והעומד בראשה וציין כי "קיימת חשיבות רבה לחשיפתם של ענפי המדע,  הטכנולוגיה, היזמות והתעשייה בפני תלמידי ישראל. אנו מעניקים לתלמידים אפשרות להכיר ולבחור בתחומים חדשים, וכן פועלים לעורר את סקרנותם על מנת 

שירצו להתמיד ולהתקדם בתחומים אלו בהמשך דרכם החינוכית והמקצועית". רוסו הוסיף:  "אנשים חכמים מתכננים עיר חכמה ואין לי ספק כי התלמידים ישכילו ויפיקו תועלות מהקורס, כך גם כל הקהילה".

 

אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל, ציין כי "זהו נדבך נוסף מבין מגוון הפעילויות הקהילתיות   של חברת החשמל. אנו עוסקים בפרויקטים קהילתיים רבים ומגוונים שבמרכזם ההיבט החינוכי המיועד לתרום לקהילה ולרבות לבני הנוער בהיבטים  של איכות סביבה והתייעלות אנרגטית מהפן החינוכי במגמה לקדם את האחריות של הפרט להשפעת התנהלותו על חייו ועל סביבתו, ומתוך אחריותה החברתית של החברה. עוד ציין הלמן כי "ככל שנייצר פחות חשמל ונשתמש יותר באנרגיות חדשות כך נשפר את איכות הסביבה וחיינו. ההתייעלות גם תורמת לחיסכון כספי - ואת הכסף הזה אפשר לתעל לנושאים חשובים ומשמעותיים".

 

אלון דוידי, ראש העיר שדרות:  "אני שמח כי העיר שדרות לוקחת חלק בפרויקט משמעותי מעין זה המעודד את תלמידנו לחשוב מחוץ לקופסה ושם דגש על החשיבות שבסביבה ירוקה והתייעלות אנרגטית". עוד הוסיף דוידי: "אני מודה לחברת החשמל, לעמותת תעשיידע וכל העוסקים במלאכה  על שיתוף הפעולה ביישום הפרויקט בשדרות. נמשיך להביא אל העיר תכניות חינוך מתקדמות מעין אלו אשר לוקחת את תלמידנו צעד אחד קדימה".

 

לאחר הברכות התקיים שיח משותף ובו התלמידים הציגו שאלות שונות  בנושא ההתייעלות האנרגטית ונושאים שונים הקשורים לתחום האנרגיה, חשמל, חיסכון ועוד.

 צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

עבור לתוכן העמוד