אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

תקציב 2017 – שם את התושב במרכז

תקציב 2017 – שם את התושב במרכז

חברי מועצת עיריית שדרות אישרו ביום שלישי השבוע את תקציב העירייה לשנת 2017. התקציב לשנה זו גדל בכ-20 מיליון שקלים מהשנה הקודמת ועומד על סך של 267 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי: "אני מברך את חברי המועצה, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, על תמיכתם בתקציב העירייה. דבר זה מצביע על האמון שהם נותנים בנו להמשיך בעשייה למען תושבי העיר". 

                                      

בישיבת מליאה שהתקיימה ביום שלישי במתנ"ס העירוני, אושר תקציב עיריית שדרות לשנת 2017. מתוך 12 חברי מועצה שנכחו בהצבעה, 11 הצביעו בעד ואחד נמנע.

דוידי מסביר, כי "לאחר שיצאנו מתכנית ההבראה, אותה ביצענו בהצלחה מרובה והצלחנו להפחית את גירעונה המצטבר של העירייה מ-120 מיליון בתחילת הקדנציה ל-25 מיליון שקלים, אנו ממשיכים בתכנית העבודה שלנו לטובת התושבים".

לדברי ראש העיר, "קיים גידול משמעותי בתקציב העירייה מהשנה שעברה ולא בכדי. אנו משקיעים את מיטב המשאבים בחינוך ילדינו, במתן השירות המיטבי ביותר לתושבים ובשמירת העיר נקייה, יפה ומגוננת".

השנה צפוי גידול משמעותי בתקציב החינוך של כ-15 מיליון שקלים שיופנה לטובת שיפור איכות הלמידה בבתי-הספר היסודיים והתיכוניים, התמקדות בנושא מבחני המיצ"ב, כאשר גולת הכותרת היא חיזוק תחומי האנגלית, המתמטיקה והמדע בקרב התלמידים. העירייה תשקיע בהקמת פארק מדע בעיר שיתכלל את כל התחומים הרלוונטיים לטובת ילדי שדרות.

ראש העיר יזם מתן מלגות לאברכים ולסטודנטים בסכום של 700 אלף שקלים וכן תמיכות לגופים ולארגונים בעיר.

ראש העיר שם דגש מרכזי באגף הרווחה: "אני רואה את תחום הרווחה כזכות שניתנה לי לטפל באותם תושבים הזקוקים לכך ולא כעול ומברך על הגדלת התקציב גם לאגף הרווחה השנה בכ-10 מיליון שקלים".

לקראת סוף שנת 2016 הקימה עיריית שדרות את האגף לשירות לתושב שכל כולו למען תושבי העיר. בנוסף, הקמנו מחדש את אגף הדוברות שלא היה קיים תקופה ארוכה כדי לתת מענה לתקשורת של העירייה מול התושבים, מול אמצעי התקשורת ומול גורמי חוץ.

גם השנה תמשיך העירייה בתנופת הפיתוח של העיר. בחודשים הקרובים נחנוך את פארק הילדים שהוקם בהשקעה של למעלה מ-10 מיליון שקלים וכן את פארק קנדה שעלותו כ-9 מיליון שקלים. כמו כן, תשפץ העירייה את פארק עזריאלי ותקים ותשפץ 20 גני שעשועים בעיר.

במסגרת החלטתו וחזונו של ראש העיר לשים את תחום החינוך הבלתי-פורמאלי כאחד התחומים המרכזיים ביותר, מקבל השנה תחום הספורט העירוני תנופה עם שיפוצם של אולם האבקות חדש ואולם איגרוף חדש וכן אולם ספורט בשכונת ניר-עם. גולת הכותרת בתחום זה היא המשך בנייתו של אצטדיון הכדורגל החדש והמאובזר בעיר בעלות של כ-6 מיליון שקלים. האצטדיון ישתרע על 10 דונמים ויכלול 500 מקומות ישיבה. דוידי: "כחלק מהתחייבותי לתושבי שדרות, אמשיך להשקיע בספורט העירוני ואפעל להקמתן של קבוצות ייצוגיות בכל הגילאים ובענפי הספורט השונים. בנוסף, תחנוך העירייה בקרוב אולמות חדשים של האבקות ואיגרוף וכן אולם ספורט בשכונת ניר-עם.

תחום ניקיון העיר יהיה גם השנה לנגד עינינו עם מנהל אגף שפ"ע חדש שמונה לאחרונה. בשנה הקרובה נשקיע למעלה מ-20 מיליון שקלים בתחום שיפור חזות העיר, פינוי האשפה והוספת פחים מוטמנים נוספים.

כחלק משינוי ושיפור חזות העיר, עיריית שדרות שמה דגש על השכונות הוותיקות ועל המרכזים המסחריים הוותיקים בעיר. בקרוב מאוד יחל שיפוצו של המרכז המסחרי הישן בעלות של 3.5 מיליון שקלים ובהמשך תשפץ העירייה גם את השוק הישן והסביבה הסמוכה אליו.


עבור לתוכן העמוד