אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות ושפרעם חוקרים יחד את המאדים

שבוע החלל הישראלי

תלמידי שדרות ושפרעם חוקרים יחד את המאדים

 

השבוע צוין ברחבי ישראל שבוע החלל הישראלי וגם תלמידי שדרות לקחו חלק פעיל בשבוע זה, למדו וחקרו אודות נושא החלל. תלמידי "מדעים אלון" משדרות ותלמידי "אלעין" משפרעם חוקרים יחד כיצד תהיה אפשרות לחיים על המאדים.

בשבועות האחרונים מתקיימת פעילות חקר שיתופית בין מגזרית, המתבצעת זו השנה השלישית. במסגרת הפעילות, תלמידי בית ספר "אלעין" משפרעם ותלמידי בית ספר "מדעים אלון" משדרות חוקרים כיצד תהיה אפשרות לחיים על המאדים - אילו הכנות חשוב לדעת ולעשות על מנת לשרוד ולחיות במאדים? הפעילות הבין מגזרית נעשיתמתוך הבנה שלמרות השוני בינינו - על כל בני האדם מוטלת החובה והזכות לשמור על העולם שלנו, לחקור וללמוד מהן האפשרויות הגלומות בעולמנו עבור כל בני האדם.
בשנתיים האחרונות הוזמנו התלמידים לכנס החלל על מנת להציג את תוצריהם, ונראה שהשנה פעילות חקר זו תייצג את בתי הספר בכנס פעילויות חקר של מש
רד החינוך.

ראש העיר שדרות, אלון דוידי, בירך על שיתוף-הפעולה: "הפרויקט הזה של בית-ספר 'מדעים אלון' משדרות ובית-ספר 'אלעין' משפרעם הוא בדיוק מסוג הפרויקטים שאנחנו מקדמים ומברכים עליהם. גם שילוב בין מגזרים שונים וגם מחקר משותף של החיים במאדים. זה בדיוק מתחבר למהות של העיר שדרות כמקום למחשבה".

אבי רוזנפלד, אחראי ישוב מטעם מיזם "סיסמה לכל תלמיד": "הפעילות מתבצעת באמצעות המיזם אשר בחזונו הכנת הבוגר למאה ה-121. באמצעות צמצום פערים טכנולוגים מוביל המיזם את גישת 'טכנולוגיה לקידום ערכים חברתיים' - כך בפרויקט זה ערכי הסבלנות והשיתוף מתחדדים באמצעות למידת חקר, בה התלמידים חוקרים ומייצרים פתרונות יצירתיים לבעיות עליהם למדו יחד עם תלמידים מעיר אחרת וממגזר אחר במדינת ישראל".

רוזנפלד הוסיף, כי "מדריכי המיזם מלווים את המורים והתלמידים מתחילת הרעיון, בניית האתר השיתופי, חיבור בין בתי הספר וביצוע בפועל של הפעילות, כאשר בשיאה, במהלך הטיול השנתי, יבקרו תלמידי בית ספר 'מדעים אלון' בשפרעם וייפגשו את התלמידים לחוויה ערכית שתסכם את מהלך הפעילות".

חשוב לציין, כי מיזם "סיסמה לכל תלמיד" פועל בבתי הספר בשדרות זו השנה השישית בזכות התורמים – קבוצת החברה לישראל בהשתתפות קבוצת XT, המשרד לפיתוח הנגב, הגליל והפריפריה, בזן ובנק הפועלים ובשיתוף עם ראש העיר, אלון דוידי, ומנהלת אגף החינוך, מרים ששי.

מנהלת בית ספר "מדעים אלון", ליאורה פימה, ציינה, כי: "זו השנה השלישית בה אנו לומדים למידת חקר מקוונת עם תלמידי 'אלעין' בשפרעם. שיתוף פעולה זה מבורך בעיני - מעבר ללמידת החקר השיתופית והמשמעותית. הפעילות המשותפת מאפשרת הכרות עם אוכלוסיות אחרות ושונות ויצירת קשרים בלתי אמצעים, תוך התמודדות עם דעות קדומות ושינוי עמדות בעקבות ההכרות. אני מודה ל'סיסמה לכל תלמיד' על היוזמה ליצירת הפלטפורמה המשותפת ומתן ההזדמנות לפעילות ייחודית זו. אני גם מודה לבית ספר 'אלעין' על שיתוף פעולה פורה וכמובן לצוות המורים של בית הספר 'מדעים אלון'".

עבור לתוכן העמוד