אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בית דירות לצעירי "כנפיים"

בית דירות לצעירי "כנפיים"

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, השתתף לאחרונה בחנוכת בית דירות של צעירי מכינת "כנפיים" ומועדון חברתי של תכנית "הד" בשכונת נווה אשכול בעיר. את התכניות מפעילה עמותת "גוונים" – עמותה לשינוי חברתי.

תכנית הד היא תכנית ייחודית לצעירים בגילאי 18-28 שחוו משבר נפשי ורוצים להוביל את חייהם ולתרום תרומה משמעותית בחברה. הצעירים בתוכנית תורמים במסגרת שירות לאומי-אזרחי או צבאי, חיים עם שותפים בדירות בשכונת נווה אשכול, עובדים, לומדים במכללת ספיר, משתייכים לקבוצה חברתית משלהם וגם שותפים לחיים החברתיים הצעירים המגוונים של שדרות.

מכינת כנפיים היא תוכנית לצעירים בגילאי 18-26 בעלי מוגבלויות פיזיות ו/או חושיות שמעוניינים להשתלב בקהילה, להתנדב לשירות לאומי אזרחי/ צבאי ולהתקדם בתחום הקריירה.

בסיוע של המוסד לביטוח לאומי, התאפשר לשפץ ולעצב את שתי הדירות באופן צעיר ושמח. המהלך כולו בוצע יחד עם חברת "עמיגור" ועיריית שדרות.

החצרות הקהילתיות נועדו לשמש את תושבי הבניין כולו. צעירי התכניות של עמותת "גוונים" שמו להם כמטרה עשייה חברתית למען שכונת נווה אשכול והחצרות הקהילתיות הן הזדמנות נוספת לכך.

בחנוכת הבית נכח ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שאמר: "אני מודה לכם שבחרתם בשדרות כעיר שבה אתם תורמים למען התושבים. אני מזמין אתכם לבחור בשדרות כעיר מגוריכם גם בעתיד. שדרות גדלה ופורחת בימים אלה עבור הן עבור התושבים שכבר מתגוררים בעיר והן עבור המשפחות הצעירות שצפויות להשתקע כאן בשכונות החדשות".

עבור לתוכן העמוד