אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

סקר הנכסים בשדרות: 800 בתי אב קיבלו זיכוי

סקר הנכסים בשדרות: 800 בתי אב קיבלו זיכוי

עיריית שדרות הודיעה לאחרונה לכ-800 בתי אב בעיר, כי במסגרת סקר הנכסים שבוצע לאחרונה בעיר, נמצא כי יש לזכותם על חיובי ארנונה מוטעים אותם שילמו.

חברת המדידות "אורהייטק" ביצעה בחודשים האחרונים סקר נכסים בשדרות כדי לתקן את חיובי הארנונה לבתי המגורים בעיר. המטרה העיקרית של עיריית שדרות והעומד בראשה, אלון דוידי, הייתה: לא תהיה איפה ואיפה ולכן גם מי ששילם יותר ממה שהיה צריך, ישלם מעתה בדיוק את הסכום אותו הוא צריך לשלם.

בזכות הסקר המיוחד, קיבלו משפחות רבות בעיר הודעה על כך שבוצע תיקון לחיוב הארנונה שלהן. חלק גדול מהמשפחות קיבל הודעה משמחת על כך שהעירייה תזכה אותן על חיוב ארנונה שגוי.

כך למשל, נכס שגודלו היה 220 מ"ר, נמצא בסקר שגודלו הנכון הוא 165 מ"ר, 54 מ"ר פחות שהם 1,200 שקלים בשנה. במקרה אחר נכס שקיבל חיוב ארנונה לפי 162 מ"ר, נמצא שגודלו האמיתי הוא 95 מ"ר, מה שאומר 67 מ"ר פחות שהם 1,510 שקלים בשנה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "במסגרת מחויבותי לתושבי שדרות, אני עושה סדר בתחומים רבים שהוזנחו במשך שנים רבות. דרשתי את ביצוע סקר הנכסים הזה כדי שלא תהיה אפליה בעיר בין בית לבית ובין עסק לעסק. מעתה, כל בית אב ישלם בדיוק את הסכום שהוא צריך לשלם לפי גודל הבית שלו ולא מטר אחד יותר או פחות. הנחיתי את הגורמים הרלוונטיים להקפיד על מתן ההנחות לתושבים".

עבור לתוכן העמוד