אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מוקירים את הווטרנים

מוקירים את הווטרנים

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הנחה השבוע את מנהלת אגף החינוך ואת מנהל יחידת הנוער לבנות מערך שיעור בנושא הווטרנים. בעירייה נערכים לקראת טקס לכבוד 12 הווטרנים המתגוררים בעיר בחודש מאי הקרוב. דוידי: "אני רואה חשיבות והערכה לווטרנים על מעשי הגבורה שלהם. זו גאווה לשדרות שיש לה תושבים כאלה".

 

הווטרנים הם יוצאי הצבא האדום, ותיקי מלחמת העולם השנייה, שהיו בשירות פעיל בזמן המלחמה באחד מצבאות בעלות הברית, או במחתרות שנלחמו בנאצים או מי שהוכר על-ידי שלטונות ברית המועצות כמגן העיר לנינגרד בזמן המצור עליה.

רבים מהווטרנים עלו ארצה עם העלייה הגדולה של יהודי ברית-המועצות בשנות ה-90 וחלקם קבעו את ביתם בשדרות. היום מתגוררים בעיר 12 וטרנים, שמלבד ההטבות שמקבל כל תושב שדרות, הם זכאים לסיוע מהמדינה בתשלום שכר דירה, תרופות מוזלות, פטור מאגרת הרדיו והטלוויזיה ומענק שנתי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, קיים בלשכתו פגישת התנעה עם מנהלי כלל האגפים בעירייה על-מנת למצוא דרכים להוקיר את הווטרנים. עוד ציין דוידי, כי הוא רואה חשיבות רבה בלימוד הדור הצעיר אודות הווטרנים ופעילותם.

ראש העירייה הנחה את מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, ואת מנהל יחידת הנוער, דניאל ברקלי, לבנות מערך שיעור בנושא הווטרנים, כדי שהתלמידים ילמדו עליהם ואת משמעות הלחימה שלהם במלחמת העולם השנייה.

מידי שנה, ב-8 במאי, מצוין יום הניצחון על גרמניה הנאצית וסיום מלחמת העולם השנייה. עיריית שדרות עמלה בימים אלה על ארגון הטקס לכבוד הווטרנים שיציין 72 שנה לסיום המלחמה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "זו זכות וגאווה לעירנו שמתגוררים בתוכה הווטרנים. אני רואה חשיבות והערכה לווטרנים על מעשי הגבורה שלהם ולכן חשוב לי שכל ילד וילדה בשדרות ילמדו על הווטרנים ועל פעולותיהם בזמן המלחמה".

 

עבור לתוכן העמוד