אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

כיתת הכוננות בשדרות לא תיסגר

כיתת הכוננות בשדרות לא תיסגר

 

בעקבות לחץ שהפעיל ראש עיריית שדרות ומכתב ששלח לשר הביטחון, הודיע לו בצה"ל כי לא יסגרו את כיתת הכוננות בעיר. אלון דוידי: "מדובר בהחלטה נבונה וחשובה, מכיוון שבעיר כמו שלנו חייבת להיות כיתת כוננות של מתנדבים מהעיר".

 

כיתת הכוננות של העיר שדרות לא תיסגר – כך בישרו השבוע גורמים בצה"ל לראש עיריית שדרות, אלון דוידי.

בחודש ינואר התקבל בעירייה מידע, לפיו בצה"ל הוחלט לסגור את כיתת הכוננות בשדרות. כיתת הכוננות בשדרות, היחידה בישראל שקיימת בעיר ולא בישוב כפרי, הוקמה לאחר מבצע "צוק איתן", כשבעיר ובמערכת הביטחון הבינו שיש צורך ממשי בתושבי העיר, שיתנדבו ובזמן חירום יתנו מענה ראשוני. לתפקיד מפקד הכיתה מונה רכז הביטחון השוטף הצבאי (רבש"צ), קובי הרוש. הרוש גייס עשרות מתנדבים, תושבי העיר, לפעילות כיתת הכוננות, צייד אותם בנשקים, באפודים, במכשירי קשר ובציוד חיוני נוסף. חברי הכיתה, יוצאי יחידות קרביות, התאמנו אחת לכמה זמן עם כוחות הצבא במחנות של צה"ל כדי לשמור על כשירות מבצעית.

בעקבות המידע שהגיע לעירייה על הכוונה לסגור את כיתת הכוננות, פנה ראש עיריית שדרות במכתב לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, בחודש ינואר האחרון. במכתב, כינה דוידי את החלטת צה"ל "אומללה". "העיר שדרות גדלה ומתפתחת וכיתת הכוננות הכרחית לשמירה על ביטחון התושבים", כתב דוידי, "במיוחד עקב הקרבה לרצועת עזה".

בשיחה בין דוידי לתת-אלוף מרדכי כהנא, מפקד מערך הגנת הגבולות, הודיע לו הקצין הבכיר כי כיתת הכוננות בשדרות תישאר ותמשיך בפעילותה למען ביטחונם של תושבי העיר.

קובי הרוש מסר, כי כיום יש בכיתת הכוננות 25 מתנדבים, המצוידים בנשקים, אפודים ומכשירי קשר ובזמן הקרוב הם ייצאו לאימון משותף עם כוחות הצבא.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך על הודעת הצבא: "אני מודה לשר הביטחון ולצה"ל על ביטול ההחלטה לסגור את כיתת הכוננות בעיר. ההחלטה שהם קיבלו הנה נבונה וחשובה. בעיר כמו שדרות, הנמצאת במרחק של 800 מ' קו אווירי מרצועת עזה חייבת להיות כיתת כוננות של מתנדבים מהעיר שיתנו מענה ראשוני בעת הצורך".

 

עבור לתוכן העמוד