אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

דוידי: "היום שדרות מוארת"

אלון דוידי בוועידת "גלובס": "היום שדרות מוארת"

 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, השתתף בתחילת השבוע ב"פסגת הנדל"ן" – ועידת ישראל לנדל"ן ותשתיות 2017 שארגן העיתון "גלובס". בוועידה, שהתקיימה במלון "דייויד אינטרקונטיננטל", השתתפו בין השאר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, שר הכלכלה, אלי כהן וראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי.

דוידי השתתף בדיון מקצועי בנושא "התייעלות אנרגטית ברשויות המקומיות". עיריית שדרות נענתה להצעה שהגיעה מחברת חשמל להחליף את פנסי התאורה בעיר, הנל"ג (נתרן לחץ גבוה) לתאורת לד, שהיא תאורה חסכונית יותר ומאירה יותר. עד כה הוחלפו כ-2,500 גופי תאורה בעיר וכבר רואים בסקרים חיצוניים שהועברו לעירייה, כי צריכת החשמל בתאורת הרחובות ירדה באופן משמעותי.

בדבריו בדיון, אותו הנחה כתב מאקרו כלכלה של "גלובס", עמירם ברקת, הסביר דוידי מדוע יצא לדרך עם הפרויקט של חברת חשמל: "על כל שקל שחברת חשמל נותנת, הרשות נותנת. כשאני נקלע למצב שיש לי רגולטור כמו חברת חשמל אני הולך על זה. אנחנו שנה בתוך הפרויקט ו-2,500 גופי תאורה בעיר הוחלפו. צריך להבין מה הייתה המציאות לפני – בעיר עם המנורות הרגילות והישנות, 30-40% מהן נשרפות ולא מחליפים אותן ואז בעצם העיר חשוכה. מבחינתי זה היה מצב שבו כל הצדדים מרוויחים". ראש העיר סיפר למשתתפים, כי "לאחר שהחלפנו רק 60-70% מהמנורות, עלה בבדיקה שלנו כי צריכה החשמל ירדה בצורה דרסטית".

עיריית שדרות התבשרה השבוע כי זכתה בקול קורא של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים להצבת פאנלים סולאריים בגגות של מבני ציבור, מה שיוסיף להפחתה משמעותית בצריכת החשמל.

"גייסנו כסף בהחלטת הממשלה, ככל שהמדינה תאמין ברשויות, זה יקל עלינו", אמר דוידי והוסיף: "ככל שהמדינה תיתן לי כסף לפרויקט ספציפי, כך ייטב לכולנו ונלך לכיוונים האלה. היום בשדרות איכות הסביבה טובה יותר ואיכות החיים טובה יותר וזו ההסתכלות שלי כראש עיר. מי שנכנס היום לשדרות רואה את העיר מוארת, אי-אפשר להתעלם מזה".

בדיון בו השתתף ראש עיריית שדרות השתתפו: מיקי לוי, מנהל יחידת מונים וסגן מנהל אגף שירות לקוחות בחברת החשמל; שגיב בן-אריה מהיחידה לפיתוח עסקי בחברת החשמל; ד"ר גיל פרואקטור, מרכז בכיר שינוי אקלים במשרד להגנת הסביבה; עו"ד לי-היא גולדנברג, ראש תחום כלכלה, סביבה ומשאבי טבע ב"אדם טבע ודין"; פרופ' עדי וולפסון, ראש המחלקה להנדסה כימית במרכז לתהליכים ירוקים, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ושי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים.

עבור לתוכן העמוד