אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"שיקום שכונות חוזר" נחנך בשדרות

פרויקט "שיקום שכונות חוזר" נחנך בשדרות

במעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נחנך היום בעיר פרויקט "שיקום שכונות חוזר". במסגרת הפרויקט, הסתיים שלב א' בשיקום שכונת הוורד בהשקעה של 4 מיליון שקלים. דוידי: "החיוך על פניהם של תושבי שכונת הוורד ממלא אותי שמחה וגאווה".

עשרות תושבים ותושבות הגיעו היום לטקס חנוכת פרויקט "שיקום שכונות חוזר" ברחוב הוורד בשדרות. הטקס התקיים במעמד שר הבינוי והשיכון, ח"כ יואב גלנט, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, סגנו ומחזיק תיק הקליטה, מרק איפראימוב, יו"ר מועצת המנהלים של חברת "עמיגור" ומנכ"ל "עמיגור", יובל פרנקל.

מטעם העירייה נכחו, מלבד ראש העיר וסגנו, גם המנכ"ל, טל טורן, מנכ"ל החכ"ל, אמנון קוזניץ, מנהל המינהלות, אופיר אסולין ויוסי אוחיון, נציג תרבות הדיור באגף ההנדסה.

במסגרת הפרויקט בשדרות נמסרו היום שישה מבנים משופצים ומחודשים בתוכם 80 יחידות דיור. עלות הפרויקט: 4 מיליון שקלים, ובמסגרתו שופצה המעטפת החיצונית, הוחלפו התשתיות ושופצו המבואות, חדרי המדרגות, חצרות ושטחי הציבור הסמוכים. ערך מוסף בפרויקט החשוב הזה היה שעבודות הגינון בוצעו על-ידי עובדים עם מוגבלויות מהחברה הלאומית "המשקם".

פרויקט שיקום השכונות נחשב, מאז הכרזתו בסוף שנות השבעים, אחד הפרויקטים האורבניים-החברתיים המובילים בישראל שמטרתו לחולל שינוי חברתי בשכונות וביישובים מוחלשים. השר גלנט וסגן שר הבינוי והשיכון, ז'קי לוי, מאז כניסתם לתפקיד, בחרו לחדש את הפרויקט לאחר שלא היה בתכניות הממשלה מאז תחילת שנות ה-2000.

עיקר יעדי הפרויקט הינם: שיפור תנאי הדיור על ידי שיפוץ וטיפוח מבנים ושטחים ציבוריים, עידוד יזמות ומעורבות קהילתית וקידום ילדי הדור הצעיר של השכונות. הפרויקט נערך כעת במעל ל-40 יישובים ברחבי הארץ, כאשר אופקים וירוחם הינם הישובים הראשונים בהם הפרויקט הסתיים בהצלחה, בשדרות הסתיים היום שלב א' ומספר יישובים נוספים נמצאים בתהליך מואץ לקראת סיומו.

טרם הטקס, נפגשו ראש העירייה והשר גלנט בלשכתו לפגישת עבודה, בה התרשם השר עמוקות מתנופת הפיתוח בעיר. ראש העיר לקח את השר לסיור בפארקים ובשכונות החדשות והשר הגדיל לעשות כשעלה על אומגה בפארק הילדים. בדבריו בטקס, שיבח השר את ראש העיר ועובדי העירייה על עבודתם הרבה ושינוי פני העיר, אותה הוא מכיר היטב מימיו כמפקד אוגדת עזה ומפקד פיקוד הדרום.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "ביום החשוב הזה בו סוכמה עסקת הענק של מובילאיי חשוב לדאוג גם לאלו שאין להם. ובעיקר חשוב לדאוג לקורת גג ראויה עבורם. זאת הסיבה שבגינה מנחם בגין יזם את הפרויקט בשנות ה- 70 וזאת הסיבה, שיחד עם סגן השר ז'קי לוי, החזרתי את ההשקעה של המדינה בפרויקט חשוב זה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "החיוך על פניהם של התושבים בשכונת הוורד בכל פעם שהם רואים את הבניין המשופץ והגינה החדשה ממלא אותי שמחה וגאווה. סיומו של השלב הראשון והתחלתו של השלב השני שיחד יכללו את השכונה כולה, יהפכו את שכונת הוורד למקור גאווה לדיירי השכונה והעיר כולה. תודה לאנשי המנהלות, לאנשי הרווחה ובעיקר לכם התושבים – הבטחנו שלא נצא מהשכונה הזאת וכך יהיה. אנחנו רוצים להמשיך לשפץ את הבניינים ולעשות לכם טוב. זו זכות גדולה שניתנה לי לשרת אתכם ולעשות את המהפכה יחד איתכם".

יו"ר מועצת המנהלים של חברת "עמיגור", אריה אביר: "לאחר שנים רבות של הפסקה בפעילות מרגש מאוד לראות את התנופה המחודשת של הפרויקט בראשות השר גלנט וסגנו ז'קי לוי. יופיו של היום הינו בכך שאנו מציינים סיום פרק א, וכבר עסוקים בשליחות משרד השיכון בתכנון פרק נוסף. המנגינה של שיקום השכונות נמשכת בתחום הפיזי והחברתי כאחד".


 

עבור לתוכן העמוד