אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

לאחר 20 שנה: מחליפים את תשתיות הביוב בפארק עזריאלי

לאחר 20 שנה: מחליפים את תשתיות הביוב בפארק עזריאלי

 

במשך שני עשורים סבלו התושבים הסמוכים לפארק עזריאלי בשדרות מריחות צחנה ומאוויר לא נקי. הסיבה: קו ביוב ישן, אליו התנקזו שפכי אזור התעשייה שכללו חומצות מאחד המפעלים. עיריית שדרות יצאה לאחרונה לשלב ב' שבסופו יעבור במקום קו ביוב חדש שישים סוף למפגעים. עלות החלפת קווי הביוב בעיר: 17 מיליון שקל.

העבודות בפארק עזריאלי בעיצומן: במסגרת עבודתה המאומצת לאחרונה של העירייה בהחלפת תשתיות הביוב בעיר, מהלך שלא בוצע בעיר במשך עשרות שנים, מתבצעת החלפת קו ביוב ישן בפארק עזריאלי. לאורך הפארק עובר קו ביוב שאליו מתנקזים שפכי אזור התעשייה של שדרות. הקו עשוי ממתכת שנאכלה על-ידי חומצות שהוזרמו ממפעל באזור התעשייה. הדבר גרם לכך שתושבי האזור סבלו מריחות צחנה ומאוויר לא נקי.

במסגרת תכניתו של ראש העיר, אלון דוידי, לטיפול בכל תשתיות המים והביוב הישנות בעיר, החלה העירייה בביצוע הפרויקט. לפני שנתיים ביצעה העירייה את החלק הראשון של הפרויקט, כשהחליפה את קו הביוב הישן לקו ביוב חדש מאזור התעשייה ועד הואדי של הפארק, מתחת לכביש 232. כעת, עם אישור שלב ב' של פרויקט הביוב, ממשיכה העירייה בהחלפת קו הביוב החדש, שמוקם שני מטר מקו הביוב הישן. השבוע בוצע קידוח מתחת לכביש לכיוון פארק הילדים, בהמשך יגיע הקו לבית הספר "הרואה" ובסופו של דבר יגיע עד למכון טיהור השפכים (מט"ש). את העבודות מבצע תאגיד המים והביוב של אשקלון, "מי אשקלון". עלות החלפת תשתיות הביוב בעיר הנה 17 מיליון שקלים מתקציב עיריית שדרות. 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, סייר השבוע כדי לראות מקרוב את העבודות. "מדובר בעוד מהלך חשוב וגדול שלנו שלא בוצע במשך שנים בשדרות, של החלפת כל קווי הביוב הישנים", אמר דוידי. "מדובר בהשקעה גדולה אך משתלמת. איכות חייהם של התושבים לנגד עיניי וחשוב לי שלא יהיון ריחות בעיר כפי שהיו עד כה ותלונות של תושבים בנושא. הנחיתי את כלל הגורמים לסיים את הפרויקט כמה שיותר מהר ולהמשיך לפארקים ומקומות נוספים ברחבי העיר שיש בהם בעיה עם תשתית הביוב".

מהנדס העירייה, יואב לפידות, ציין, כי כלל העבודות על קו הביוב בפארק עזריאלי יסתיימו בשבועות הקרובים. "הגיע הסוף להתפרצויות הביוב בפארק עזריאלי", אמר לפידות. "שנים שהקו הזה מתפרץ ולא יודעים לטפל בו. השנים האלה הגיעו לסופן. התושבים באזור ינשמו אוויר נקי ולא יסבלו מריחות לא נעימים".


עבור לתוכן העמוד