אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

סדנת נגישות לעובדי העירייה

סדנת נגישות לעובדי העירייה

כחלק מהמהלך של עיריית שדרות להנגיש את שירותיה למען תושביה, התקיימה השבוע במתנ"ס העירוני סדנת נגישות ראשונה בסדרת סדנאות לעובדי העירייה. בסדנה למדו העובדים על חוק השוויון לאנשים עם מוגבלות, על סוגי מוגבלויות ועל האתגרים בכל אחד מהסוגים בבואו של האדם לקבל שירות.

במסגרת הסדנה שהתקיימה ביום שלישי, שמעו העובדים הרצאה של דפנה לוי, עובדת סוציאלית בתחום מוגבלות שכלית התפתחותית מאגף הרווחה בעירייה בנושאי נגישות במגזר הציבורי.

לאחר מכן, יצאו העובדים למרחב הציבורי לנסות לקבל שירותים שונים ומגוונים, כגון הרשמה למעון, בירור פעילויות במתנ"ס, קנייה במכולת, חציית כביש, בילוי בגן שעשועים, פנייה למוקד העירוני, פנייה למחלקת הגבייה, ניסיון לקבוע פגישה אצל ראש העיר ועוד – כל זאת כאשר הם על כיסא גלגלים או מרכיבים משקפיים אטומים ובמקרים מסוימים עם אטמי אוזניים.

בהמשך הסדנה נערך דיון בין העובדים – כל אחד סיפר על חוויותיו בנושאי נגישות וליקויים שמצא בבואו לקבל שירות בעירייה. רכז הנגישות העירוני, יוסף נעמת, שמע את הליקויים, רשם אותם והבטיח לטפל בהם בהקדם.

בסיכום הסדנה, אמר אחד המשתתפים, יוסי אוחיון מאגף ההנדסה: "מוגבלות - לצערנו מי שלא מרגיש את זה לא מבין את זה, ומה שזה נתן פה היום שאנשים הרגישו טעימה קטנה להרגיש מה המוגבלות, אפילו רק להזיז את כיסא הגלגלים, כמה שזה קשה, אז קל וחומר לתת עזרה לאדם שהוא מוגבל. זה משהו שחשוב שכל אחד ייקח, גם במה שאנחנו עושים מידי יום – מתן שירות לתושבי העיר".

 
עבור לתוכן העמוד