אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות השיקה את פרויקט "הרצאה נודדת"

שדרות השיקה את פרויקט "הרצאה נודדת"

 "הרצאה נודדת", פרויקט דגל חדש של מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הושק בעיר שדרות ביום חמישי שעבר. במסגרת הפרויקט, מובאות כ-100 הרצאות של גיבורי תרבות מקומיים וארציים וללא עלות. ב"הרצאה נודדת" ישתתפו 43 מוקדים של מרכזי צעירים הפרוסים ברחבי הנגב והגליל.

כאמור, שדרות נבחרה להיות העיר שבה יושק הפרויקט. באירוע ההשקה נכחו מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מנהלת אגף צעירים במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, גלית וידרמן ומנהל מרכז הצעירים בשדרות (נתיבים), יגאל ברכה.

יפעת ביטון, פרופסור למשפטים ופעילה חברתית, דיברה על המגמה לצמצום פערים בין הפריפריה למרכז. חיים אוליאל, בן שדרות, מוזיקאי וסולן להקת "שפתיים", סיפר על העושר התרבותי של שדרות והייחודיות של העיר וריגש את הנוכחים במשך שעה ארוכה עם שירים וסיפורים ממאבקים חברתיים ומוזיקליים אותם ניהל במהלך חייו.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר: "אנחנו מברכים את המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל על החלטתו להתחיל את פרויקט 'הרצאה נודדת' בשדרות. מדובר בפרויקט מבורך שמטרתו להנגיש את תחום ההרצאות לכל צעיר וצעירה במדינת ישראל עם מיטב המרצים בתחומים השונים". עוד הוסיף דוידי, כי "במסגרת תכניותינו בתחומי התרבות והצעירים, הפרויקט הזה משתלב מצוין ונותן לבני שדרות והאזור הזדמנות מצוינת להשכיל ולהעשיר את הידע שלהם ובו זמנית אפשר להם ליהנות מערב תרבותי מהנה ועשיר בתוכן". 

 "במסגרת אגף הצעירים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, מקדם, יוזם ומעצים את אוכלוסיית הצעירים במדינת ישראל", אמר אריאל משעל, מנכ"ל המשרד. "הרצאה נודדת היא המשך טבעי ומרגש של פעילות אגף זה. מרכזי הצעירים כבר מזמן ביססו את מעמדם כבית חם לאוכלוסייה הצעירה בישראל, ועכשיו אנחנו מחזקים את מעמדם כחממה תרבותית, דרך החשיפה לגיבורי תרבות, רעיונות ותכנים מעוררי השראה, שיקדמו את אוכלוסייה זו בכל תחומי החיים".

עבור לתוכן העמוד