אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

יום המעשים הטובים בשדרות

אירועי יום המעשים הטובים בשדרות

 

שדרות לבשה חג ביום שלישי השבוע, ראש חודש ניסן, בו צוין יום המעשים הטובים. מאות אנשים לקחו חלק ביום זה במגוון התנדבויות במוקדים שונים בעיר. שיאו של היום היה ביריד ענק ברחבת הסינמטק בעיר, לשם הגיעו למעלה מ-500 איש.

 

כבר בשעות הבוקר התייצבו עשרות תלמידים ברחבת העירייה וחילקו סוכריות עם ברכה ליום המעשים הטובים לעוברים ושבים, לעובדי העירייה, למוכרים בחנויות ועוד. התלמידים נכנסו גם ללשכת ראש העיר ושמחו להיפגש עם ראש העיר, אלון דוידי, ולהעניק לו סוכריה.

 עמותת "רעות" דאגה לאפיית מצות בבתי הספר מקיף כללי ע"ש גוטווירט ו"תלמוד תורה", ערכה פעילות לקשישים במעונות "אפיקים בנגב", הציגו הצגה של עשר המכות בלא פחות מ-16 גני ילדים ברחבי העיר, חילקו בלונים בכל העיר וכן לוחות שנה עם ציורים של קשישים ניצולי שואה מפרויקט סל"ב (סל לניצול הבודד) למגוון עובדים בעיר.

גם משחק הגמד והענק לא הוזנח ובוצע בין קשישים בפרויקטים שונים וכך איפשר להם להכיר ולשמח האחד את השני.
נשות שכונת נאות הדקל וכן משתתפי תכנית "פותחים עתיד" יצאו לחלק עוגיות לקופאיות, מאבטחים, עובדי ניקיון, מטפלות מעונות ועוד.

בי"ס "מדעים אלון" יצא בתהלוכה שבסופה הכינו שלטים עם משפטי השראה. 

גם עובדי מרכז "נתיבים" ופרויקט "נושמים לרווחה" יצאו לשמח עם עוגיות וכל טוב אנשים בסביבה, שלא רגילים להכרת תודה.

תלמידי מקיף גוטווירט הגיעו לכמה מוקדים ועשו חיל. בין השאר, סידרו חצרות בגני חב"ד, התנדבו בבית-ספר "הדר" וניקו וסידרו את בית העלמין בשדרות.

חברת "אלביט" ויחידת השיטור העירוני הגיעו למשרדי הסניף של "יד שרה" ומרכז החסד ושידרגו את המקום פלאים. אנשי השיטור העירוני ושוטרי תחנת שדרות הוסיפו לעשות כשנתנו לנהגים שביצעו עברות חניה סוכריות וממתקים במקום דוחות תנועה.

במועדון בן גוריון הכין הנוער בית קפה לקשישות מהמועדון. הם ישבו איתם, שוחחו איתם ופשוט חיזקו יחד את הקשר הבין-דורי.

שיאו של היום היה ביריד ברחבת הסינמטק, אליו הגיעו למעלה מ-500 איש. במקום התקיים יריד השקל, תרומת שיער, אימוץ כלבים, יצירה במיחזור ועוד הפעלות לילדים. ראש העיר השתתף ביריד ואמר מילה טובה למתנדבים שהיו במקום עשייתם במהלך כל השנה וספציפית באותו היום.

בנוסף, עמדו שם שלל דוכנים של ארגוני מתנדבים, שהציגו את מרכולתם ועשייתם, והציעו גם להצטרף להתנדבות.

רכזת ההתנדבות העירונית, עדינה עוזרי, שהובילה את יום המעשים הטובים בשדרות, אמרה בסיומו של היום: "לכל פינה שהלכת, הרגשת עשייה, הרגשת טוב. כיף להעצים את התחום החשוב הזה בכלל ובעיר כמו שדרות בפרט. יום המעשים הטובים הוא רק פוש קטן שמזכיר לכולנו לעשות קצת יותר טוב ומזמין אותנו לנסות, לגלות כי טוב ואף להמשיך את העשייה כל השנה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, קיבל בבוקרו של היום את הילדים שהגיעו למשרדי העירייה ואחר הצהרים השתתף ביריד בסינמטק. "כיף לראות אנשים רבים בגילאים שונים עושים מעשה טוב לאנשים שהם לאו דווקא מכירים", אמר דוידי. "גם בלי יום מעשים טובים שמצוין אחת לשנה, בשדרות נעשים מעשים טובים כל השנה ואני גאה על כך. ישר כוח לכולם", הוסיף.

        

עבור לתוכן העמוד