אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות חגגה את המימונה

שדרות חגגה את המימונה

 

מאות מתושבי שדרות הגיעו לחגיגות המימונה במתנ"ס העירוני, בהם כיכבו זה לצד זה הזמר חיים אוליאל ולצידו בנו בן השנה ועשרה חודשים, עומר. ראש העיר, אלון דוידי, אירח את שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן.

חגיגות המימונה המסורתיות לא פסחו על שדרות. החג, שהחל בעדה המרוקאית וברבות השנים התרחב לשאר עם ישראל, החל ביום שני בערב, עם סיומו של שביעי של פסח. בתים רבים בעיר פתחו את דלתות ביתם והמונים הגיעו לחגוג, לשמוח ולרקוד לצלילי השירים המרוקאים וכמובן לאכול מופלטה ושלל מתוקים. ראש העיר, אלון דוידי, התארח בבתים רבים בעיר, שמח לפגוש את התושבים והתושבות ולשמוח יחד איתם.

למחרת, איסרו חג, נערך במתנ"ס העירוני האירוע המרכזי של העיר לציון חגיגות המימונה. שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן, התארח באירוע עם ראש העיר ויחד הם התקבלו בשירים ובמחיאות כפיים.

באירוע נכחו מ"מ וסגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה, וסגן ראש העיר ומחזיק תיק הקליטה, מרק איפראימוב.

"כיף לראות כאן את כולם יחד, שמחים וחוגגים", אמר באירוע ראש העיר, אלון דוידי. "המימונה זה חג מאחד ושדרות היא עיר של מגוון תרבויות ועדות ולי, כראש עיר, זו זכות לקחת חלק באירועים מסוג זה עם תושבי העיר הנפלאים".

השר כהן אמר לנוכחים: "זו פעם שנייה בחודש שאני מגיע לשדרות ולא סתם, פשוט התאהבתי בעיר. אני שמח לראות את שדרות המתפתחת והמתקדמת בזכות ראש העיר שלכם, אלון דוידי, ושאר העוסקים במלאכה. כשתראו את המשאבים הרבים שמגיעים לעיר, תבינו כמה פרויקטים חדשים עוד תראו בעיר".

האמן המרכזי שהופיע היה חיים אוליאל, בן שדרות, שהופיע עם להקתו בשירים מרוקאים רבים. הפתעת הערב הייתה בנו הקטן של אוליאל, עומר בן השנה ועשרה חודשים, שהועלה על-ידי משפחתו לבמה כשהוא לבוש בבגד מסורתי ומחזיק בגיטרה מותאמת לגילו. עומר הצטרף לאביו חיים בשירה ועל-אף גילו הצעיר, היה ניתן להבחין כי מכיר היטב את השירים.

בערב הופיעו גם בבר מאילת עם סטנדאפ מרוקאי, הפייטן חיים אלון בפיוטים מבית אבא והכנר והזמר, מקסים משעלי. כמובן שמימונה אמיתית לא יכולה לחסוך באוכל מתוק וטעים ואכן השולחנות היו מלאים בכל טוב.עבור לתוכן העמוד