אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

חיילים משדרות מצטייני הנשיא והרמטכ"ל

ראש העיר דוידי בירך את החיילים משדרות שזכו לאות

מצטיין הנשיא ומצטיין הרמטכ"ל

 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הזמין ללשכתו את שני מצטייני נשיא המדינה, סג"ם צור יגאל יפרח וסמ"ר רפאל קרויטורו ואת מצטיין הרמטכ"ל, רס"ל קסה ברהנו, ובירך אותם על קבלת האותות.

שדרות גם השנה על המפה והעיר גאה בשלושה מבניה שיקבלו השנה אות הצטיינות.

את אות מצטיין הנשיא יקבל סגן-משנה צור יגאל יפרח, קצין ניתור כוח אדם ברבנות הצבאית. צור יגאל התחיל את שירותו כמש"ק דת הבוקעים הראשון של חטיבת גולני. לאחר שהחליט לצאת לקצונה, השתבץ כסגן רב באוגדת עזה ולאחר מכן עבר לתפקידו הנוכחי.

אות מצטיין הנשיא יקבל גם סמל-ראשון רפאל קרויטורו, מפעיל צמ"ה בחיל ההנדסה. רפאל כבר זכה באות מצטיין חטיבה וכאמור השנה יזכה לקבל את אות מצטיין נשיא המדינה.

המצטיין השלישי הוא רב-סמל קסה ברהנו שנבחר למצטיין רמטכ"ל ויקבל את האות ביום העצמאות הקרוב. קסה הוא אחראי מחלקת משא כבד בסדנת צאלים, אגד אחזקה, פיקוד דרום.

מידי שנה מחולק ביום העצמאות אות מצטיין נשיא המדינה ל-120 חיילי צה"ל שבולטים ביחידותיהם. האות ניתן לחיילי, נגדי וקציני צה"ל. הוא מוענק בטקס מרשים במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלופי צה"ל ונכבדים נוספים.

כל חייל מצטיין מקבל מלגת לימודים בסך אלף דולר תרומת קרן בלווטניק מאנגליה באמצעות האגודה למען החייל.

המצטיינים גם זוכים להופיע כדגלנים בטקס הדלקת המשואות המסורתי בהר הרצל בערב יום העצמאות.

כאמור, ראש העיר, אלון דוידי, הזמין את המצטיינים ללשכתו, בירך אותם והצטלם איתם למזכרת. "שדרות ממשיכה לגדל בנים ובנות לתפארת ורואים זאת כבר מגיל צעיר בציוני הבגרות", אמר דוידי. "והנה, גם בצבא בני שדרות מצטיינים בתפקידיהם החשובים בחילות השונים וכל תושבי העיר גאים על כך ומצדיעים להם. תמשיכו להצליח ולהצטיין".

עבור לתוכן העמוד