אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

משדרות תצא מוסיקה

משדרות תצא מוסיקה

תלמידי בתי-ספר משדרות, חוף אשקלון ושדות נגב התכנסו השבוע לכנס מוסיקלי מרתק ומיוחד במתנ"ס בשדרות. ראש העיר, אלון דוידי, הגיע לברך את התלמידים ואמר: "אני בטוח שתגיעו רחוק ונראה את אתכם על הבמות הגדולות ביותר".

 

השבוע התקיים במתנ"ס העירוני בשדרות כנס "צלילי שדרות" – כנס אזורי של תכנית "קרב" במוסיקה. בכנס השתתפו תזמורות מהעיר שדרות וכן מהמועצות האזוריות שדות נגב וחוף אשקלון. הילדים הרבים שהשתתפו הפליאו בצלילים במגוון כלי נגינה – כלי מיתר, כלי נשיפה וכלי הקשה.

הכנס התקיים לראשונה בשדרות ובכוונת ראש העיר, אלון דוידי, ואנשי אגף החינוך בעירייה, יחד עם תכנית "קרב" להפוך את זה למסורת, כך שזה יתקיים מידי שנה בשדרות.

הילדים שהשתתפו מטעם שדרות הם תלמידים מבתי-הספר "תורני חדש", "הרואה" ו"מדעי תורני".

כזכור, עם כניסתו של ראש העיר לתפקידו, הוא החליט שלכל ילד בשדרות תהיה את היכולת להירשם לחוג נגינה, ללא קשר למסוגלות הכלכלית של הוריו. השנה נחנך בשדרות פרויקט מרכז המוזיקה, שבמסגרתו ישנו סבסוד לילדים משדרות, שמקבלים הסעה בחינם ולומדים בחדר מיוחד שהוקם עבור מטרה זו במשחקייה שבאזור התעשייה.

בבית-הספר "שקמים מעוז" בשדרות מופעלת גם תכנית "סולמות" של התזמורת הפילהרמונית, בשיתוף אוניברסיטת תל-אביב, המעניקה חינוך מוסיקלי לדור הצעיר.

כידוע, משדרות יצאו מוסיקאים רבים, כמו חיים אוליאל ולהקת "שפתיים", קובי אוז ולהקת "טיפקס", להקת "כנסיית השכל", סמי לזמי, יורם חזן, מיכה ביטון, ג'ולייטה, חגית יאסו וצליל שקורי.

מנהלת אגף החינוך בעיריית שדרות, מרים ששי, אמרה בטקס: "כפי שראש העיר הבטיח וגם מקיים, אנחנו במגמה להביא לכך שלכל תלמיד בשדרות יהיה לפחות חוג נגינה אחד. אנחנו נהפוך את שדרות למקום של תיירות ידע, תיירות חוויה ותיירות אקדמית". עוד הוסיפה ששי, כי "אנחנו שמחים לשמוע את הצלילים האלה ומשוכנעים שילדינו יגדלו להיות מוזיקאים מוכשרים ויביאו לנו גאווה רבה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך את התלמידים בכנס ואמר להם: "אני ממש נרגש לראות את כולכם כאן, ילדי שדרות לצד ילדינו השכנים משדות נגב ומחוף אשקלון. כיף לראות את כל התזמורות מנגנות על מגוון כלי הנגינה. בשנים הקרובות אני רואה את כלל ילדי שדרות נענים לחזון שלי שכל ילד ילמד לנגן לפחות על כלי נגינה אחד. זה דבר חשוב מאוד למען התפתחותם של ילדינו וחבל שלא לנצל את הכישרון הרב שכבר טמון בכם. אני בטוח שתגיעו רחוק ונראה את אתכם על הבמות הגדולות ביותר".

 

עבור לתוכן העמוד