אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פסטיבל קולנוע דרום ה-16

פסטיבל קולנוע דרום ה-16 יוצא לדרך בסינמטק שדרות

 

ביום ראשון הקרוב ייפתח בסינמטק שדרות פסטיבל קולנוע דרום המסורתי, אותו מארגן בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר. במסגרת הפסטיבל תוצג תערוכת "נשים באדום", בה משתתפות 11 עובדות עירייה, המספרות בתמונות ובסרטונים את חוויותיהן משנים קשות של קסאמים בעיר.

כמו בכל שנה, ב-16 השנה האחרונות, שדרות שמחה לארח את פסטיבל קולנוע דרום, אותו מובילה המכללה האקדמית ספיר באמצעות בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה, אותו מנהל פרופ' אבנר פיינגרלנט, מי שייסד את הפסטיבל. מנהלי הפסטיבל הם הגר סעד שלום ואבישי כהנא והמפיק הראשי הוא עוז פרבין.

במשך חמישה ימים יוצגו בסינמטק שדרות וכן ברחבת העירייה, בפאבים ברחבי העיר, באולם "צהלולים", במרכז "נתיבים" וכן באולמות באופקים ובנתיבות מיטב הסרטים, גם ישראלים וגם בינלאומיים. הייחודיות של הפסטיבל היא בהבאתם להקרנות של היוצרים, הבמאים, המפיקים וכן השחקנים הראשיים וכך לקהל הרב שמגיע, ישנה גישה ישירה למי שעמל על היצירות.

הפסטיבל ייפתח בהקרנת טרום בכורה לסרט העלילתי "אווה" של הבמאי חיים טבקמן ובהשתתפות השחקנים אבי קושניר, אפרת בן צור וגיל פרנק.

אירוע הנעילה יתקיים ביום חמישי בהקרנת טרום בכורה של הסרט העלילתי "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" של גלעד שנקר ובהשתתפות השחקנים יפתח קליין, חנה לסלאו, קרן מור, אניה בוקשטיין וליא קניג.

ביומו הראשון של הפסטיבל תוצג במרכז נתיבים תערוכת "נשים באדום". מדובר בתערוכת וידאו וסטילס בהשראת סיפוריהן של 11 נשים, עובדות עיריית שדרות, הנעמדות מול המצלמה כדי לבחון את הקו הדק והמתעתע של נשיות במרחב שברירי, כשאזעקת "צבע אדום" אחת עלולה להפוך את עולמן.

התערוכה נולדה מסדנא שיזם מרכז חוסן שדרות, יחד עם עיריית שדרות והקואליציה הישראלית לטראומה מספר חודשים לאחר "צוק איתן". הסיפורים של הנשים בנו את התערוכה, בה יוצגו תמונות סטילס ומונולוגים שצולמו בווידאו. מטעם העירייה הוביל את הפרויקט מנכ"ל העירייה, טל טורן, יחד עם מנהלת מרכז חוסן שדרות, הילה גונן-ברזילי.

ראש העיר, אלון דוידי, שישתתף באירועים המרכזיים בפסטיבל, אמר לקראת השבוע הצפוי: "פסטיבל קולנוע דרום מביא לידי ביטוי את היצירתיות של אנשי הדרום המספרים את הסיפור של הדרום ושל תושביו הנהדרים. הפסטיבל מוכיח שנה אחר שנה כי התברכנו בצעירים כישרוניים במיוחד וכראיה, ההכרה והערכה הרבה ליוצרים שהיא הרבה מעבר לגבולות האזור. אני מברך את היוצרים והיוצרות היקרים על כשרונם הרב". דוידי הוסיף ואמר: "פסטיבל קולנוע דרום מהווה חלק מהמערך התרבותי העשיר שקיים בעיר. עיריית שדרות בהנהגתי, שמה לעצמה למטרה לקדם את תחום התרבות, ולהעניק לתושבי שדרות קשת תרבותית מגוונת ואיכותית וכבר רואים את השינוי שנעשה בעיר. נמשיך לקדם את תחום התרבות בעיר ביתר שאת".

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד