אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

העירייה למען בעלי העסקים

דוידי למען בעלי העסקים בשדרות

עיריית שדרות למען בעלי העסקים בעיר – במליאת המועצה האחרונה אושרה רפורמה ברישוי העסקים שמטרתה להסיר חסמים ולייעל את אופן ההתקשרות בין בעלי העסקים לעירייה. דוידי: "לשמחתנו בעלי עסקים רבים מאמינים בעיר שדרות ומעוניינים לפתוח כאן את עסקיהם. אנו, כעירייה, נעשה הכל כדי להקל עליהם ועל בעלי העסקים הקיימים בפתיחת העסק ובהתנהלות מול העירייה".

 

מליאת מועצת העיר אישרה בישיבתה האחרונה את הרפורמה ברישוי העסקים, כפי שהציגה אותה מבקרת העירייה, מירי גלס. מטרת הרפורמה הנה להסיר חסמים ולייעל את אופן ההתקשרות בין בעלי העסקים לרשות הרישוי, קרי העירייה, ובכך להביא למינופם של העסקים ולהוביל לחוסן כלכלי של הרשות המקומית.

לפני מספר חודשים ישב ראש העיר, אלון דוידי, עם נציגי בעלי העסקים והרוכלים בעיר כדי לשמוע מהם על הבעיות עמן הם מתמודדים וכיצד הוא, כראש עיר, יכול לסייע להם לפתור אותן במהירות.
הרפורמה החדשה שואפת לקיום ארבעה צרכים בסיסיים: יעילות, שקיפות, הוגנות וזמינות. יעילות בהטמעת השינויים בצו; שקיפות בפרסום דרישות הרישוי באתר האינטרנט של העירייה, כולל מדיניות הרשות וציווי הרישוי; הוגנות במינוי גורם השגה וזמינות בהקמת עמדת עיון, גישה נוחה למידע הרלוונטי בתחום הרישוי. העירייה תפרסם את משך הזמן שתקציב בין קבלת בקשה לרישיון עסק ועד לסיום טיפולה.

עיריית שדרות שמה דגש וייחודיות לתחום הרוכלות, כדי שבתחום זה, שהיה פרוץ במשך שנים רבות, ייעשה סדר למען הרוכלים, למען שאר בעלי העסקים, למען תפקוד תקין ויעיל של העירייה ולמען התושבים. 

מטרת המפרט האחיד היא לשמירה על חזות העיר וכן שמירה על המרחב הציבורי לטובת שימוש הכלל, מניעת רעש ולכלוך ושמירה על הסדר הציבורי.

תותר רוכלות באזורים שיאושרו על-ידי מנכ"ל העירייה ואזורים אלו יהיו נתונים לשינויים בהתאם לצרכי העיר ומדיניות ראש העיר.

הרוכלות תותר בימים א' ו-ג' בשעות 6:30-19:00 ובימי ו' מהשעה 6:00 עד כשעה לפני כניסת שבת. בערבי חג, ימי חול המועד ובכל מועדי ישראל, לרבות יום העצמאות, תותר רוכלות בימים בשעות ובאזורים שיקבעו על-ידי העירייה.

לא תותר רוכלות והצבת דוכן בסמיכות של 20 מטרים מגני ילדים, בתי ספר, מגרשי משחקים, גנים ציבוריים ועוד. העירייה שמה דגש על מתן עדיפות לעיסוק ברוכלות לבעלי מוגבלויות, לסטודנטים ולאוכלוסיית הגיל השלישי משדרות ובכלל תושבי שדרות.

דגש חשוב נוסף הוא על כך שלא תינתן אפשרות לאדם לעסוק ברוכלות סמוך לבית עסק באותו תחום או שיש לעסק זיקה לתחום של הרוכל.

כלל הטפסים לצורך פתיחת עסק, כולל מדיניות ראש העיר בנושא, יפורסמו באתר העירייה.

ראש העירייה, אלון דוידי: "לשמחתנו בעלי עסקים רבים מאמינים בעיר שדרות ומעוניינים לפתוח כאן את עסקיהם. ישבתי עם בעלי העסקים, הקשבתי להם ובגיבוש הרפורמה התחשבנו גם בצרכיהם. אנו, כעירייה, נעשה הכל כדי להקל עליהם ועל בעלי העסקים הקיימים בפתיחת העסק ובהתנהלות מול העירייה". עוד הוסיף דוידי: "חשוב לנו לבוא לקראת בעלי העסקים בכלל והרוכלים בפרט, כדי להקל עליהם ומהצד השני לשמור על הנראות של העיר ושמירת החוק והסדר". 

 

עבור לתוכן העמוד