אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עשור לישיבת שדרות

אירוע מפואר ומרשים התקיים ביום שלישי השבוע באולמי "אחוזת רפאל" בשדרות. ישיבת שדרות, שנוסדה על ידי הרב הגאון יששכר מאיר זצקו"ל, ציינה עשור להיווסדה. הישיבה מונה כיום 70 בחורים. הערב הגדול התקיים במעמד מרן הרב הגאון שלום כהן שליט"א. עוד נכחו בערב זה ראש הישיבה, הרב שלום מאיר שליט"א, רבני הקהילות בעיר, ראש העיר, אלון דוידי, סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר וראש המועצה הדתית, הרב אורן מלכה.

האירוע יצא לדרך בסיועם האדיב של דוידי, חבר המועצה וממונה על תיק מסורת ישראל ונציג ש"ס, דורון טקטוק, רכז "אל המעיין", ישראל רווח, מנהל האיחוד התורני שדרות, מרדכי אלבז, עורך השבועון "יום ליום", יצחק קקון, מו"ל "במקום הנכון", אבי דרעי ומנהל הישיבה, נתי שוב.

דוידי: "שדרות מפתחת דברים רבים, אבל דבר אחד הוא נר לרגלנו, לימוד התורה והליכה בדרכי התורה. צריך לא רק לתמוך בתורה, אנחנו צריכים גם ללמוד תורה כל אדם ואדם ובעיקר מי שלא נמצא בתוך הישיבה, נציגי ציבור, מנכ"לים, אנשים שעובדים, צריכים לקבוע עיתים לתורה ואנחנו לוקחים על עצמנו הערב הזה ששמענו את הרב יותר ללמוד ויותר להתחזק".

עוד אמר דוידי: "אני רוצה להודות למרן ראש הישיבה שהגיע לחזק אותנו ולכבד את הישיבה וגם להודות לרבי ישראל מאיר שלום ראש הישיבה על כל העמל ביחד עם הרבנים והמנהלים. וזה גם בשם ראש המועצה דתית הרב אורן מלכה וסגן ראש העיר מיכאל אמסלם, הרב הרצל שאובי ואחרון חביב חבר מועצת העיר דורון טקטוק היקר ולצידי גם הסגן אלעד קלימי. ברוך השם לגבי הישיבה יש קוצנזוס, בתורה אין אופוזיציה אין קואליציה כולם אוהבים את הישיבה וכולם אוהבים את לומדיה".

לסיום, פנה דוידי לראש הישיבה ואמר לו: "אני מנצל את ההזדמנות לבקש ממך שלצד 'עטרת אסתר' ו'יסודי התורה' אנחנו רוצים גם 'תלמוד תורה' בשדרות שילדי שדרות לא יצטרכו לנסוע לערים אחרות".

בסיום האירוע מרן שליט"א חרג מגדרו לאור עברה הביטחוני של שדרות ובירך את המשתתפים ב'ברכת כהנים' באהבה.

 

 

עבור לתוכן העמוד