אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

החלו עבודות הריסת "קולנוע חן"

החלו העבודות להריסת "קולנוע חן" - במקום יוקם אולם מופעים

עיריית שדרות החלה בשבוע שעבר בעבודות להריסת מתחם "קולנוע חן", השוכן ליד המרכז המסחרי הסמוך לעירייה. בעוד כשנה ייפתח במקום "היכל חן" - אולם מופעים מודרני ובו כ-450 מושבים, שיאפשר הבאת הצגות ומופעים גדולים לעיר. דוידי: "מרכז התרבות שאנחנו מקימים על חורבות 'קולנוע חן' יהפוך את האזור כולו למרכז יפה ושוקק חיים".

 

"קולנוע חן" הנו מונח מיתולוגי בחיי העיר שדרות. המקום היה מוסד אגדי בשנות ה-60, אך נסגר ב-1987. בשנה שעברה נפתח במיוחד עבור "פסטיבל קולנוע דרום", אך עם תום הפסטיבל נותר מבנה שומם. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עמל יחד עם הצוותים המקצועיים על הריסת המקום ותכנון מפורט למבנה תרבותי שיחליף אותו.

ואכן, בשבוע שעבר החלו העבודות להריסת המבנה ברחוב ההסתדרות, לא רחוק מבניין העירייה, שבסיומן יחלו העבודות על הקמת המבנה החדש של אולם המופעים העירוני.

לפי התכנון של האדריכלים חיה ודוד ברסלבי, "היכל חן" יהווה אולם מופעים ובו כ-450 מושבים לקהל הרחב שיגיע ויוכל לצפות בהופעות, הצגות, מחזות זמר, קונצרטים ועוד. בנוסף, יהיה במקום בית קפה לרווחת הקהל הרב שיגיע וכן מבואה מרשימה ויפה.

מטרת הקמת ההיכל החדש היא מתן מענה לתושבי שדרות הצמאים מופעי תרבות המצריכים אולם גדול וכן מענה לתושבי עוטף עזה והדרום בכלל. שיפוץ המבנה יתבצע במקביל לשיפוץ המתחם שמסביב וכן שיפוץ המרכז המסחרי הישן, מה שיוביל למתחם גדול ומחודש במרכז העיר.

עלות השיפוצים הנה 12 מיליון שקלים מכספי משרד הבינוי והשיכון ועיריית שדרות. ההערכה היא שבתוך שנה האולם החדש ייפתח.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "מרכז התרבות שאנחנו מקימים על חורבות 'קולנוע חן' יהפוך את האזור כולו למרכז יפה ושוקק חיים. זהו חלק מהפעילות הענפה והגדולה שאנחנו מבצעים בכל רחבי העיר, בדגש על השכונות הוותיקות והמרכזים המסחריים הישנים. נמשיך להשקיע במקומות אלה לרווחתם של תושבינו". עוד הוסיף דוידי: "אולם המופעים החדש יאפשר לנו להביא מופעים גדולים והצגות של תיאטראות מרחבי הארץ".

עבור לתוכן העמוד