אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

כ-230 מיליון לטובת פרויקטים תחבורתיים

כ-230 מיליון שקלים יוקצו לטובת פרויקטים תחבורתיים בשדרות והסביבה

שר התחבורה נפגש השבוע עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובישר לו על קבלת עמדת הצוות המקצועי של משרדו ויפעל לתקצב את הפרויקטים בעיר ובסביבתה לרווחת התושבים. בין הפרויקטים: הקמת מחלפון בצומת הכניסה לעיר מכיוון הרכבת, הקמת רמזור בצומת קיבוץ ניר-עם והבשורה הגדולה – תיקצוב לכביש הצפוני החדש של העיר, 333.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, והגורמים המקצועיים בעירייה, נפגשו השבוע בירושלים עם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ, ואנשי משרדו. בפגישה העלה דוידי מספר צרכים דחופים של העיר לצורך התפתחותה בשנים הקרובות. בנוסף, הגיע דוידי לפגישה במטרה להביא פיתרונות לעומסים המתגברים בכניסות לעיר.

בפגישה בישר השר כ"ץ כי קיבל את עמדת הצוות המקצועי של משרדו ויפעל להקצאת המשאבים לביצוע הכביש הצפוני החדש של העיר, שצפוי להסתיים סמוך לצומת הכניסה לקיבוץ ארז ומספרו 333. מדובר בעלות של כ-110 מיליון שקלים. הכביש החדש יחל סמוך לצומת איבים ויסתיים כאמור סמוך לקיבוץ ארז, כשבתווך מתוכננות להיבנות שתי כניסות נוספות לעיר מכביש 333. הכביש יאפשר חיבור בין הכבישים 232 ל-34 התוחמים את שדרות.

בעיה עמה מתמודדים תושבי שדרות בעיקר בבקרים היא היציאה משדרות מהכניסה ליד קיבוץ ניר-עם שמאלה לכיוון באר-שבע וכן הנוסעים שמגיעים מכיוון יד מרדכי ומעוניינים לפנות שמאלה לשדרות. בפגישה אושר סכום של כ-70 מיליון שקלים לטובת שידרוג הכניסה המערבית, כולל הוספת מחלפון, שיאפשר נסיעה רציפה מיד מרדכי לאשקלון למי שאינו מעוניין להיכנס לשדרות, ללא צורך ברמזור.

במסגרת שיתוף הפעולה בין אלון דוידי לאלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב, התבקש השר להתייחס גם לטיפול בכניסה לקיבוץ ניר-עם ולהופכו לצומת מרומזר.

עוד סוכם בפגישה על שידרוג הכניסה מכיוון אזור התעשייה, כולל הוספת נתיבים שיקלו על התנועה באזור בעלות של כ-10 מיליון שקלים. סכום זהה יוקצה לכניסה נוספת לאזור התעשייה של שדרות.

בסך-הכל הוקצו כ-230 מיליון שקלים לפרויקטים תחבורתיים ברחבי העיר, כולל סככות לתחנות אוטובוס ותקציב להקמת חניון אוטובוסים.

ראש העיר, דוידי, אמר בתום הפגישה: "שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הוא ידיד של העיר שדרות והעיר חשובה לו ולצוות שלו. קיבלנו אישור לביצוע פרויקטים שיובילו למהפכה של ממש בכל הקשור לכניסות לעיר וליציאות ממנה ולנסיעה בטוחה וזהירה. העיר שדרות צפויה להתפתח בשנים הקרובות ולהכפיל את אוכלוסייתה ועלינו להיערך לכך בהתאם. חשוב מאוד שגם הצמתים בסביבתנו יהיו מרומזרים ובטוחים. אני מודה לשר כ"ץ ולאנשיו על הסיוע הרב למען העיר".

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד