אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שכונת הוורד משנה את פניה

שכונת הוורד בשדרות משנה את פניה

פרויקט "שיקום שכונות חוזר" בשדרות ממשיך במלוא העוצמה – בקרוב יחלו בחברת "עמיגור" בשיפוצם של ארבעה בניינים ישנים בשכונת הוורד בשיתוף עם העירייה ובתיקצוב של משרד הבינוי והשיכון. דוידי: "הפרויקט הנפלא הזה יהפוך את השכונה למקור גאווה לדיירי השכונה והעיר כולה".

בשבוע שעבר קיים ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, סיור בשכונת הוורד בעיר יחד עם מנהל סניף "עמיגור" בשדרות, איציק טנג'י, מנהל פרויקט "שיקום שכונות" במשרד הבינוי והשיכון ומנהל סניף שדרות של האגודה לתרבות הדיור, יוסי אוחיון.

כזכור, בחודש מרץ השנה הסתיים שלב א' של הפרויקט, במסגרתו שופצו 6 בניינים בשכונת הוורד לרווחת התושבים ולשביעות רצונם. משרד הבינוי והשיכון, בראשותו של השר יואב גלנט, מוביל את פרויקט "שיקום שכונות חוזר", והשקיע בשלב א' 4 מיליון שקלים. חברת "עמיגור" נבחרה להוביל את המיזם ודאגה לשיפוץ של הבניינים מהיסוד. בין השאר, שופצה המעטפת החיצונית, הוחלפו תשתיותהביוב והמים ושופצו המבואות, חדרי המדרגות, חצרות ושטחי הציבור הסמוכים. ערך מוסף בפרויקט החשוב הזה היה שעבודות הגינון בוצעועל-ידי עובדים עם מוגבלויות מהחברה הלאומית"המשקם".

כעת יוצא לדרך שלב ב', במסגרתו ישופצו 4 בניינים נוספים בשכונת הוורד בעלות של כ-2 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי, פועל בימים אלה לאישור תקציב לשיפוצו של בניין חמישי בשכונה.

פרויקט שיקום השכונות נחשב, מאז הכרזתו בסוף שנות השבעים, אחד הפרויקטים האורבניים-החברתיים המובילים בישראל שמטרתו לחולל שינוי חברתי בשכונות וביישובים מוחלשים. השר גלנט וסגן שר הבינוי והשיכון, ז'קי לוי, מאז כניסתם לתפקיד, בחרו לחדש את הפרויקט לאחר שלא היה בתכניות הממשלה מאז תחילת שנות ה-2000.

עיקר יעדי הפרויקט הינם: שיפור תנאי הדיור על ידי שיפוץ וטיפוח מבנים ושטחים ציבוריים, עידוד יזמות ומעורבות קהילתית וקידום ילדי הדור הצעיר שלהשכונות.

ראש העיר, אלון דוידי: "החיוך על פניהם של התושבים בשכונת הוורד בכל פעם שהם רואים את הבניין המשופץ והגינה החדשה ממלא אותי שמחה וגאווה. סיומו של השלב הראשון והתחלתו של השלבהשני שיחד יכללו את השכונה כולה, יהפכו את שכונת הוורד למקור גאווה לדיירי השכונה והעיר כולה. תודה לאנשי המנהלות, לאנשי הרווחה ובעיקר לכם התושבים – הבטחנו שלא נצא מהשכונה הזאת וכך יהיה. אנחנו רוצים להמשיך לשפץ את הבניינים ולעשות לכם טוב. זו זכות גדולה שניתנה לי לשרת אתכם ולעשות את המהפכה יחד איתכם".עבור לתוכן העמוד